27. 10. 2020  18:58 Sabína, pamätný deň - Deň černovskej tragédie
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jozef Rodina, PhD.
Identifikačné číslo: 11924
Univerzitný e-mail: jozef.rodina [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)

     
     
          
Projekty     
     
Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Webová platforma pre analýzu dát z IIOT snímačov
Autor:
Ing. Erik Šipula
Pracovisko: Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)
Vedúci práce: Ing. Jozef Rodina, PhD.
Oponent:Ing. Michal Tölgyessy, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Webová platforma pre analýzu dát z IIOT snímačov
Abstrakt:
Nebolo to tak dávno keď mnohí z nás mohli len snívať o inteligentných domoch, kde naše spotrebiče vykonávajú naše požiadavky automaticky. Na znamenie kávovar začne variť kávu v okamihu keď chceme začať svoj deň. Svetla sa zapínajú okamihu keď prichádzame domov. Domáce spotrebiče reagujú na naše hlasové príkazy a vykonávajú činnosť zatiaľ čo mi čítame noviny a pripravujeme sa na odchod do práce či večer pri pozeraný televízora. Naše auto nás automaticky dopraví domov bez potreby nášho zásahu. Tieto a mnohé ďalšie veci, ktoré sme sledovali len v sci-fi filmoch či seriáloch sú dnes skutočnosťou a technológia ktorej za to vďačíme sa nazýva internet vecí čo je aj témou našej diplomovej práce. Základná myšlienka tejto diplomovej práce je využitie naštudovaných informácií o internete vecí a tieto informácie použiť pri tvorbe vlastného riešenia. Cieľom tejto diplomovej práce je vytvorenie aplikácie, ktorá čitateľovi prostredníctvom svojej funkcionality priblíži problematiku internetu vecí. Aplikácia bude vytvorená, ako internetová stránka podporujúca jednotlivé funkcionality internetu vecí, ako sú registrácia zariadení, spracovanie dát zo zariadení, zvolenie monitorovanej oblasti či týmto spôsobom získané dáta ukladať do databázy.
Kľúčové slová:
iIoT, IoT, IoT zariadenia, sigfox, IoT platforma, gps, geofencing, geofence

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene