24. 10. 2020  11:59 Kvetoslava
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jozef Rodina, PhD.
Identifikačné číslo: 11924
Univerzitný e-mail: jozef.rodina [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)

     Absolvent     
     
Záverečná práca
     
     
Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:
Automatizovaná dokovacia stanica pre drony - informačný systémy
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
Ing. Jozef Rodina, PhD.
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:
Automatizovaná dokovacia stanica pre drony - informačný systémy
Abstrakt:
Sledovanie stavu autonómnych bezpilotných lietadiel je dnes dôležitou súčasťou použitia týchto systémov na vykonávanie misii v rôznych oblastiach. Táto funkcionalita je veľmi dôležitá hlavne z bezpečnostných dôvodov. V prípade, že sa bezpilotné lietadlo dostane do kritického stavu alebo je opotrebovanie jeho komponentov mimo povolené hodnoty je dôležité včas upozorniť operátora na vykonanie potrebných opatrení. Po včasnom upozornení je možné predísť nehodám a vytvoriť tak bezpečné prostredie, v ktorom sú tieto zariadenia použité. Na tento účel je vhodné vytvoriť informačný systém na zjednodušenie komunikácie s autonómnymi bezpilotnými lietadlami s cieľom zisku dôležitých letových informácii. Tento systém potom uloží získané dáta do špecificky navrhnutej databázy, v ktorej budú pripravené na ďalšie spracovanie. Vytvorením koncovej aplikácie budú tieto dáta zobrazené operátorovi. Úlohou operátora bude kontrola aktuálneho stavu nasadených zariadení, prípadne vyhodnotenie úspešnosti naplánovaných misií na základe štatistických údajov. Vytvorený informačný systém ponúkne aplikačné rozhranie, a tak bude možné získané dáta použiť aj pri rôznych iných návrhoch koncovej aplikácie. Cieľom tejto práce je teda vytvoriť komplexný informačný systém, ktorý bude možné kedykoľvek rozšíriť o ďalšiu funkcionalitu a pokryť tak ďalšie oblasti použitia. Riešenia použité na implementáciu návrhu sú súčasťou open source softvéru a v súčasnosti patria medzi najpopulárnejšie v danej oblasti.
Kľúčové slová:
dron, bezpilotné lietadlo, ardupilot

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene