16. 12. 2019  12:11 Albína
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jaroslav Piatka, PhD.
Identifikačné číslo: 12146
Univerzitný e-mail: jaroslav.piatka [at] stuba.sk
 
Výskumný pracovník s VŠ vzdelaním - Katedra technológie stavieb (SvF)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Bytový dom
Autor: Ing. René Barczi
Pracovisko: Katedra technológie stavieb (SvF)
Vedúci práce: Ing. Jaroslav Piatka, PhD.
Oponent:Ing. Lucia Paulovičová, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Bytový dom
Abstrakt:Mojím zadaním záverečnej práce je návrh bytového domu. Dispozičné riešenie bytového domu vychádza z orientácie na svetové strany, treba dbať na okolité prostredie, tvar a veľkosť pozemku. Bytový dom sa bude nachádzať v rovinatom terrene. Verejná komunikácia je riešená zo severnej strany.Hlavný vstup budovy sa nachádza zo severnej starny. Parkovisko je zaobstarané vďaka vedľa susediacemu bytovému domu. Pri navrhovaní boli použité najmodernejšie materiály a technológie. Výstavbou bytového domu máme poskytnúť nové bytové priestory za priateľné ceny. Bytový dom má 4 podlažia na 1 NP sa nachádzajú 2 byty, na 2-4 NP sa nachádzajú 3 byty, bytový dom nieje podpivničený. Nosný systém je stenový. Obvodové murivo je navrhnuté z tvárnic YTONG Lambda P2 -- 350 PDK s hrúbkou 375mm. Vnútorné nosné murivo je navrhnuté z tvárnic YTONG Lambda P2 - 350 PDK s hrúbkou 300mm. Na výstavbu nenosných stien budovy sú použité tvárnice YTONG P2 - 500 s hrúbkou 150mm a YTONG P2 - 500 s hrúbkou 100mm. Stropy sú monolitycké, trieda betónu je 25/30, výstuž je z ocele B500B, hrúbky stropov sú rozdielne kôli rozpätiam priestorov. Na odstránenie tepelných mostov nad úrovňov terénu sme navrhli izoláciu z extrudovaného polystirénu hrúbky 80 mm. Z vonkajšej strany sa použíla z PVC hrúbky 100 mm. Izolácia na 1 NP je z extrudovaného polystirénu hrúbky 130 mm. Na stenách a stropoch je navrhnutá sádrová omietka hrúbky 5 mm, všetky steny a stropy sú natreté bielou farbou od firmy Jupol. Kúpeľňa je obložená keramickým obkladom do výšky 2300 mm, v kuchyni pri pracovnom pulte je navrhnutá dlažba do výšky 1500 mm. Na vonkajší povrch budovy je použitá omietka typu BaumitEPS hrúbky 3 mm. Vstupné dvere do bytového domu sú plastové, dvojkrídlové dvere, s ochrannou proti požiaru. Dvere v bytových jednotkách sú bezpečnostné s ocelovou zárubňou, otvárané do ľava alebo prava. Jednotlivé byty sú navrhnuté z nízkou energetickou náročnosťou, teplota a komfort je zaročená vďaka kvalitnému materiálu ktory bol použity pri výstavbe.
Kľúčové slová: izolácia, bytový dom, stenový nosný systém

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene