19. 1. 2020  6:49 Drahomíra, Mário, Sára
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Dana Šišmišová, PhD.
Identifikační číslo: 14613
Univerzitní e-mail: dana.sismisova [at] stuba.sk
 
Výskumný pracovnice s VŠ vzdelaním - Ústav automatizácie, merania a aplikovanej informatiky (SjF)

Kontakty     Absolvent     Výuka     Závěrečná práce     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Integrovaný systém určený na vyobrazenie a nastavenie parametrov monopostu
Autor: Ing. Stanislav Zeman
Pracoviště: Ústav automatizácie, merania a aplikovanej informatiky (SjF)
Vedoucí práce: Ing. Dana Šišmišová, PhD.
Oponent:Ing. Ján Laštinec, PhD.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Integrovaný systém určený na vyobrazenie a nastavenie parametrov monopostu
Abstrakt:Volant STUBA Green Teamu je viacúčelové zariadenie na laterálne ovládanie monopostu formula student a zmenu jeho parametrov. Je vyrobrný pomocou moderných metód či už z mechanickej alebo elektrickej stránky. Musí splňať kriéria predpísané pravidlami Formula Student ktoré sú zhrnuté v práci. Práca sa zaoberá návrhom volantu, jeho ergonómiou a technológiou výroby z kompozitných materiálov. Začína opisom histórie volantov F1, následujú použité volanty tímom STUBA Green Team a sú opísané pravidla pre sútažné jazdné disciplíny. Zhrnuté su aj parametre volantu a rozloženie ovládacích prvkov a návrh elektroniky. Značná čast práce sa venuje opisu foriem, vzniknutým problémom a ich vyriešeniu. V práci sa rozoberá aj tvorba ovládacích prvkov a roznich uchytov a tesnení vyrábaných roznymi metódami 3D tlače. Pri návrhu elektroniky je opisaná tvorba elektronického zapojenia, návrhu dosiek pološných spojov a ich parametrom. Práca sa venuje aj teoretickému opisu rôznych komunikačných technológií obsiahnutých vo volante a pospájaniu elektroniky a jej oživeniu. V práci sú popísané použité softvérove pomocky ktoré boli použité pri tvorbe prototypu, foriem, dosiek plošných spojov ale aj pri programovaní mikrokontroléra a displeja. Okrem softverového vybavenia opisuje aj potrebný hardvér. V závere práce je finančné zhodnotenie výroby volantu
Klíčová slova:formula, ergonómia, pre-preg, DPS, softvér, STM32, kompozitné materiály, elektronika

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně