6. 4. 2020  15:22 Irena
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Lukáš Žemlička, PhD.
Identifikační číslo: 22461
Univerzitní e-mail: lukas.zemlicka [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Oddelenie výživy a hodnotenia kvality potravín (ÚPV FCHPT)

Kontakty     Absolvent     Výuka     Závěrečná práce     
Projekty     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Izolácia a charakterizácia zložiek včelích produktov
Autor: Ing. Sára Schulczová
Pracoviště: Oddelenie výživy a hodnotenia kvality potravín (ÚPV FCHPT)
Vedoucí práce: Ing. Lukáš Žemlička, PhD.
Oponent:Ing. Lucia Minarovičová, PhD.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Izolácia a charakterizácia zložiek včelích produktov
Abstrakt:Včela medonosná (Apis mellifera L.) patrí medzi najznámejší, vzácny a ekonomicky najužitočnejší hmyz. Svojou opeľovacou činnosťou prispievajú včely k udržiavaniu biologickej rovnováhy v prírode. Napomáhajú prosperovať rôznym živočíšnym a rastlinným druhom, vrátane ľudí a takisto poskytujú aj včelie produkty, ktoré ľudia využívali už od nepamäti a pri dnešnom čoraz uponáhlanejšom životnom štýle sú obzvlášť vhodným doplnkom potravy, vďaka ich pozitívnym účinkom. Popri mede, ktorý je najrozšírenejším včelím produktom, produkujú včely aj peľ, propolis, materskú kašičku, včelí jed a vosk. V posledných rokoch dochádza k značnej aplikácii včelích produktov v tradičnej i modernej medicíne a preto je v súčasnosti mnoho štúdii zameraných na skúmanie priaznivých zdravotných účinkov a farmakologických vlastností. To vedie k rastúcemu vývoju nutraceutík a funkčných potravín s využitím týchto včelích produktov. Pojem funkčné potraviny sa vzťahuje na potraviny, ktoré majú schopnosť priaznivo podporovať zdravie. Táto práca sa zameriava na potenciálne zdravotné prínosy včelích produktov a sústreďuje sa najmä na propolis. Propolis využívajú včely ako sanačný tesniaci materiál v úli, najmä na vypĺňanie menších dier a trhliniek, ktoré v úli vznikli. Hlavnú úlohu má aj v boji proti mikroorganizmom. Včely ním obaľujú väčších mŕtvych votrelcov, ktorí zostali v úli a včely nie sú schopné ich dostať von. Takýmto zabalzamovaním si zabezpečia mikrobiologickú bezpečnosť úľa. Hodnotné terapeutické vlastnosti propolisu boli uznávané ľuďmi už dlhé tisícročia. Historické záznamy naznačujú, že použitie propolisu siaha až k starovekým Egypťanom, Rimanom a Grékom a je doteraz po celom svete používaný ako obľúbený ´´domáci liek´´, ale aj ako súčasť prídavných potravinárskych látok, kozmetiky a iných voľnopredajných prípravkov. Propolis je biologicky aktívny vďaka svojmu zloženiu, ktoré závisí najmä od umiestnenia úľa a dostupných rastliných zdrojov. Štúdie venujúce sa propolisu sa zameriavajú hlavne na pochopenie jeho chemickej rozmanitosti. Aj my sme sa preto pokúsili prispieť k jeho analýze.
Klíčová slova:propolis, analýza, včela medonosná

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně