31. 3. 2020  11:11 Benjamín
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Identifikačné číslo: 23863
Univerzitný e-mail: rastislav.ingeli [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     
Publikácie     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Reštaurácia s ubytovaním
Autor: Ing. Tomáš Szusztor
Pracovisko: Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)
Vedúci práce: doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Oponent:Ing. Michal Lazarčík
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Reštaurácia s ubytovaním
Abstrakt:V diplomovej práci som sa zameral na vypracovanie realizačného projektu, ktorého predmetom je navrhnutie samostatne stojaceho objektu. Súčasťou diplomovej práce je technická správa, výpisy okien, dverí, zámočníckych, klampiarskych a stolárskych prác, tepelnotechnické posúdenia obalových konštrukcií a kritických detailov. Objekt sa skladá z dvoch častí, z reštaurácie s ubytovaním a lanovky. Reštauračná časť je riešená ako štvorpodlažná. Na 1. NP sa nachádza reštaurácia s kuchyňou a skladovými priestormi, administratíva, recepcia so schodiskom a terasa. Na 2. NP sú navrhnuté ubytovacie priestory. Dva apartmány a päť izieb s WC a kúpeľňou, vstup a schodisko do apartmánu na 3.NP, miestnosť pre upratovačku a schodisko do podkrovia. Na 3.NP sa nachádza luxusný apartmán s dvoma izbami a priestrannou obývacou miestnosťou s kuchyňou, WC, kúpeľňou a povalovou časťou strechy. Na 1.PP sú umiestnené skladové priestory, práčovňa, kotolňa, strojovňa vzduchotechniky, rozvodňa elektroinštalácií a schodisko. Návrh lanovky je riešený iba koncepčne, lebo každá lanová dráha sa navrhuje individuálne podľa skutočných geologických daností terénu. Nosný systém je tvorený obojsmerným oceľovým skeletom. Stropný systém je tvorený obojsmernými prievlakmi a stropnými nosníkmi, na ktoré sa uložia trapézové plech, ktoré sú zalievané betónom so zváranou sieťou. Obvodová konštrukcia je vyplnená murivom z keramických tvaroviek, na ktorú sa kotví prevetrávaná fasáda. Objekt sa nachádza na vrchole pohoria Zobor pri televíznom vysielači. Z vrcholu je krásny výhľad na mesto Nitra a aj blízke obce. Reštaurácia s lanovkou je umiestnená v lese.
Kľúčové slová:reštaurácia, ubytovanie, lanovka, Zobor

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene