31. 3. 2020  12:38 Benjamín
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Identifikačné číslo: 23863
Univerzitný e-mail: rastislav.ingeli [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     
Publikácie     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Dopravné servisné centrum
Autor: Ing. Marek Hajtman
Pracovisko: Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)
Vedúci práce: doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Oponent:Ing. Alexander Elek
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Dopravné servisné centrum
Abstrakt:Bc. Marek Hajtman: Dopravné servisné centrum, realizačný projekt Slovenská Technická Univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcií pozemných stavieb. Vedúci diplomovej práce: Ing. Rastislav Ingeli, PhD. Bratislava: SvF STU , 2016 Moja diplomová práca obsahuje vypracovaný realizačný projekt dopravného a servisného centra v Komárne. Jedná sa o novostavbu určenej predovšetkým na podporu logistiky a servisu v oblasti. Objekt je navrhnutý tak, aby bol v architektonickom súlade s okolitými budovami. Snažil som sa nadviazať na viacero faktorov a vytvoriť súhrn medzi nimi napr. väčšina okolitých administratívnych a výrobných budov sú navrhnuté s plochou strechou, bol použitý tento charakter aj v tomto projekte. Objekt je umiestnený do priemyselnej zóny mesta. Vybral som si pozemok neďaleko Dunaja. Veľká časť parcely je tvorená starou zeleňou. Objekt som navrhol s dvoma nadzemnými podlažiami, servisná časť má výšku dvoch podlaží. Objekt sa dá rozdeliť do dvoch základných celkov a to na administratívnu a servisnú časť. Centrum má jednoduchý tvar skladajúci sa z dvoch obdĺžnikov, pričom administratívna časť ma veľké presklené časti z južnej fasády a servisná časť zo severnej fasády. Servisná časť obsahuje aj auto umyváreň, vďaka tomu vytvára podporu služieb pre obyvateľov mesta aj ostatných ľudí. Parkovacie státia pre zamestnancov sú zabezpečené vedľa objektu a taktiež sú vedľa objektu zabezpečené parkovacie státia pre kamióny. Obvodový plášť budovy je navrhnutý z oceľových panelov v troch farebných odtieňoch. Celý objekt spĺňa tepelnotechnické požiadavky a má nízke náklady na prevádzku.
Kľúčové slová:dopravné servisné centrum, autoumyváreň, Diplomová práca

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene