6. 6. 2020  9:40 Norbert
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Identifikační číslo: 23863
Univerzitní e-mail: rastislav.ingeli [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)

     Absolvent     Výuka     Závěrečná práce     
     Vedené práce
     
     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Diplomová práce
Název práce:Budova Hotela
Autor:
Ing. Soňa Turčanová
Pracoviště:
Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)
Vedoucí práce:
Oponent:
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

Název práce:
Budova Hotela
Abstrakt:Bc. Soňa Turčanová: Budova Hotela, Projekt na realizáciu stavby ( Diplomová práca) Slovenská Technická Univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcií pozemných stavieb. Vedúci diplomovejj práce: Ing. Rastislav Ingeli, PhD. Bratislava: SvF STU , 2016 Diplomová práca rieši dispozičné riešenie a konštrukčný návrh objektu hotela Diplomová práca odboru AKP- Architektonické konštrukcie a projektovanie obsahuje vypracovaný realizačný projekt hotela. Architektonicko- konštrukčné riešenie objektu je prispôsobené lokalite, do ktorého je navrhnuté. Objekt je riešený do obce Nesvady, ktorý sa nachádza v okrese Komárno. Pozemok sa nachádza v extraviláne obce, v blízkosti stavby termálneho kúpaliska a welnesu. Nakoľko sa v blízkosti objektu nachádza aj obytná časť s troma, prípadne aj štyrmi nadzemnými podlažiami, ktoré už predstavujú ubytovacie objekty, teda podnikateľský zámer, prispôsobila som výšku svojho navrhovaného objektu na štyri nadzemné podlažia. Objekt má tvar štvoruholníka, v mojom prípade štvorca. Riešený objekt som sa snažila, čo najviac navrhnúť pre verejnosť. Tým pádom som riešila spoločné priestory nielen pre ubytovaných. Celý objekt a jeho okolie sa dá využiť z relaxačného aj z biznis hľadiska. V danej budove sa nachádza 30 ubytovacích jednotiek. Každé z nich zahŕňa dvoj lôžko s prípadnou prístelkou pre deti, vlastnou kúpeľňou a terasou, prípadne balkónom aby ubytovaný hostia boli čo najviac prepojený s prírodou. Ubytovaný hostia na druhom nadzemnom podlaží majú priami prístup na zelenú terasu. Ich súkromná časť je ale oddelená od ostatných. Na túto terasu majú prístup aj návštevníci hotela a môžu využiť príjemné prostredie. Parkovacie státia sú zahrnuté na každú obytnú jednotku. Spolu ich je 38 vrátane dvoch státí pre ťažko zdravotne postihnutých v blízkosti vstupu. Parkovacie státie je v celej obci bezplatné, teda aj v tomto prípade. Kvôli hostiam ZŤP je celý objekt riešený bezbariérovo. Ďalším využitím objektu je reštaurácia s barom, ktorý zahŕňa vonkajšie aj vnútorné posedenie. Tak isto sa v objekte nachádza fitnes pre mužov aj ženy s hygienickými priestormi a šatňou. V posilňovni sa nachádza bar. V zadnej časti objektu je navrhnutá relaxačná miestnosť, ktorá slúži návšteve ako solárium, masáže a sauny. Je tu navrhnutá aj konferenčná miestnosť na prípadné školenia, alebo využitie ako premietacia miestnosť. Obvodová konštrukcia objektu je navrhnutá tak, aby spĺňala a aj spĺňa tepelno- technické požiadavky s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu. V obci sa nachádzajú dve menšie ubytovne, teda mnou navrhovaný objekt nemá konkurenčný charakter v danej lokalite, tým pádom ho pozitívne dopĺňa.
Klíčová slova:
reštaurácia, zelená terasa, relax, hotel

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně