31. 3. 2020  12:52 Benjamín
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Identifikačné číslo: 23863
Univerzitný e-mail: rastislav.ingeli [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     
Publikácie     Vedené práce     Konferencie     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Budova Hotela
Autor: Ing. Soňa Turčanová
Pracovisko: Katedra konštrukcií pozemných stavieb (SvF)
Vedúci práce: doc. Ing. Rastislav Ingeli, PhD.
Oponent:Ing. Alexander Elek
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Budova Hotela
Abstrakt:Bc. Soňa Turčanová: Budova Hotela, Projekt na realizáciu stavby ( Diplomová práca) Slovenská Technická Univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcií pozemných stavieb. Vedúci diplomovejj práce: Ing. Rastislav Ingeli, PhD. Bratislava: SvF STU , 2016 Diplomová práca rieši dispozičné riešenie a konštrukčný návrh objektu hotela Diplomová práca odboru AKP- Architektonické konštrukcie a projektovanie obsahuje vypracovaný realizačný projekt hotela. Architektonicko- konštrukčné riešenie objektu je prispôsobené lokalite, do ktorého je navrhnuté. Objekt je riešený do obce Nesvady, ktorý sa nachádza v okrese Komárno. Pozemok sa nachádza v extraviláne obce, v blízkosti stavby termálneho kúpaliska a welnesu. Nakoľko sa v blízkosti objektu nachádza aj obytná časť s troma, prípadne aj štyrmi nadzemnými podlažiami, ktoré už predstavujú ubytovacie objekty, teda podnikateľský zámer, prispôsobila som výšku svojho navrhovaného objektu na štyri nadzemné podlažia. Objekt má tvar štvoruholníka, v mojom prípade štvorca. Riešený objekt som sa snažila, čo najviac navrhnúť pre verejnosť. Tým pádom som riešila spoločné priestory nielen pre ubytovaných. Celý objekt a jeho okolie sa dá využiť z relaxačného aj z biznis hľadiska. V danej budove sa nachádza 30 ubytovacích jednotiek. Každé z nich zahŕňa dvoj lôžko s prípadnou prístelkou pre deti, vlastnou kúpeľňou a terasou, prípadne balkónom aby ubytovaný hostia boli čo najviac prepojený s prírodou. Ubytovaný hostia na druhom nadzemnom podlaží majú priami prístup na zelenú terasu. Ich súkromná časť je ale oddelená od ostatných. Na túto terasu majú prístup aj návštevníci hotela a môžu využiť príjemné prostredie. Parkovacie státia sú zahrnuté na každú obytnú jednotku. Spolu ich je 38 vrátane dvoch státí pre ťažko zdravotne postihnutých v blízkosti vstupu. Parkovacie státie je v celej obci bezplatné, teda aj v tomto prípade. Kvôli hostiam ZŤP je celý objekt riešený bezbariérovo. Ďalším využitím objektu je reštaurácia s barom, ktorý zahŕňa vonkajšie aj vnútorné posedenie. Tak isto sa v objekte nachádza fitnes pre mužov aj ženy s hygienickými priestormi a šatňou. V posilňovni sa nachádza bar. V zadnej časti objektu je navrhnutá relaxačná miestnosť, ktorá slúži návšteve ako solárium, masáže a sauny. Je tu navrhnutá aj konferenčná miestnosť na prípadné školenia, alebo využitie ako premietacia miestnosť. Obvodová konštrukcia objektu je navrhnutá tak, aby spĺňala a aj spĺňa tepelno- technické požiadavky s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu. V obci sa nachádzajú dve menšie ubytovne, teda mnou navrhovaný objekt nemá konkurenčný charakter v danej lokalite, tým pádom ho pozitívne dopĺňa.
Kľúčové slová:reštaurácia, zelená terasa, relax, hotel

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene