17. 2. 2020  8:26 Miloslava
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Peter Šolek, CSc.
Identifikačné číslo: 2467
Univerzitný e-mail: peter.solek [at] stuba.sk
 
Riaditeľ ústavu - Profesor CSc.,PhD. - Ústav aplikovanej mechaniky a mechatroniky (SjF)
Riaditeľ - Ústav aplikovanej mechaniky a mechatroniky (SjF)

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Návrh riadiaceho softvéru zariadenia na ohýbanie kovových súčiastok a ich ukladanie robotickým manipulátorom
Autor: Ing. Matúš Kabáč
Pracovisko: Ústav aplikovanej mechaniky a mechatroniky (SjF)
Vedúci práce: prof. Ing. Peter Šolek, CSc.
Oponent:Ing. Pavel Élesztős, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Návrh riadiaceho softvéru zariadenia na ohýbanie kovových súčiastok a ich ukladanie robotickým manipulátorom
Abstrakt:V súčasnej dobe sa čoraz viac vyžaduje urýchlenie výrobných procesov s veľkým dôrazom na ekonomickú a kvalitatívnu stránku. Automatizácia procesov naberá na dôležitosti a stáva sa významným technickým odvetvím. S tým súvisí aj veľký rozvoj programovateľných logických automatov (PLC), ktoré predstavujú mozog riadiaci každý zložitejší proces, kde už jednoduchá relé logika nestačí. Jadro tejto práce sa po kompletnej analýze celého zariadenia venuje krok po kroku tvorbe čo najjednoduchšieho a najefektívnejšieho riadiaceho algoritmu (na báze PLC) s ohľadom na splnenie všetkých požiadaviek zo strany zákazníka, ako aj na vysokú mieru spoľahlivosti a bezpečnosti. Následne práca prenikne do tvorby neoddeliteľnej súčasti stoja, a to vizualizácie, ktorá bude tvoriť rozhranie medzi užívateľom a celým zariadením. V závere sa hotový algoritmus spolu s vizualizáciou nahrajú do PLC a displeja. Testovaním programu sa budú vychytávať všetky vzniknuté chyby, nežiadúce stavy a zariadenie bude postupne odladené s ohľadom na takt výroby.
Kľúčové slová:PLC zariadenie, programovanie, trojosový manipulátor, servomotor, vizualizácia

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene