5. 8. 2020  9:18 Hortenzia
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Lukáš Šíp, PhD.
Identifikační číslo: 29145
Univerzitní e-mail: lukas.sip [at] stuba.sk
 

     Absolvent
     
     
Závěrečná práce
     
Publikace
     
Vedené práce
     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Diplomová práce
Název práce:
Revitalizácia areálu Matador
Autor:
Pracoviště:
Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)
Vedoucí práce:
Oponent:akad. arch. Radomír Kopecký
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:
Revitalizácia areálu Matador
Abstrakt:
Cieľom projektu diplomovej práce je návrh hotela v juhozápadnej časti Petržalky, v blízkosti areálu Matador. Lokalita má veľmi dobrú pozíciu v rámci napojenia na diaľničné úseky - smer Viedeň, Brno, Budapešť, Žilina. V okolí sa nachádza železničná stanica a známa výšková dominanta okolia Vienna Gate. Urbanistické riešenie bolo navrhnuté na základe požiadaviek územného plánu s ohľadom na hmotové tvarovanie tak, aby nedochádzalo k tieneniu jednotlivých budov a aby sa štruktúra začlenila do existujúceho územia, čím sa obnoví chátrajúce "hnedé územie" Petržalky. Funkcia objektu sa odvíjala z predchádzajúceho urbanistického riešenia celého areálu a analýz okolia. Vytvorením novej zóny má konferenčný hotel ideálne umiestnenie. Dopravné napojenie, vybavenosť, voľno časové aktivity v okolí a samotná výšková hmota, ktorá ponúka v najvyšších podlažiach zaujímavý výhľad na centrum mesta. To sa prejavilo aj na vzhľade objektu. Hotel disponuje tromi konferenčnými miestnosťami, a tromi rokovacími miestnosťami, hotelovou reštauráciou a samostatnou reštauráciou, ktorá by sa prenajímala pre akcie spojené s konferenciou. Netradičný tvar izieb a kaviareň na najvyššom podlaží sú charakteristickou črtou objektu.
Klíčová slova:
Tvarovanie, Výhľad, Hnedé územie

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně