11. 7. 2020  6:50 Milota
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Lukáš Šíp, PhD.
Identifikačné číslo: 29145
Univerzitný e-mail: lukas.sip [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)

Kontakty          Výučba
     
Záverečná práca     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Amfiteáter Detva
Autor:
Pracovisko:
Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)
Vedúci práce:
Oponent:Ing. arch. Peter Hanzlíček
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:
Amfiteáter Detva
Abstrakt: Cieľom práce je návrh funkčnej priestorovej koncepcie areálu v okolí amfiteátra v Detve. Tento amfiteáter je veľmi významným uzlom v oblasti folklóru. Každoročne sa tu konajú detvianske ľudové folklórne slávnosti. Areál je momentálne prispôsobený iba tejto funkcii. Predmetom práce je teda využiť jeho potenciál a vytvoriť miesto, ktoré bude možné využívať celoročne, prípadne aj doplní a vylepší fungovanie počas slávností. Ide teda o zosúladenie dvoch variant využívania. Neobmedziť organizovanie slávností a zároveň zatraktívniť prostredie počas zvyšku roka a pritiahnuť návštevníkov. Kedže je Detva a jej okolie významná práve folklórom, majú v ňom sídlo aj viaceré folklórne súbory, ktoré potrebujú priestor a zázemie. Z hľadiska architektonického stvárnenia som sa snažila rešpektovať ľudovú architektúru a zachovať v návrhu niektoré jej znaky. Ľudovú architektúru vnímam ako striktne odlišnú a tak som zvolila prístup, ktorý s ňou nebojuje. Najmä keď ide o architektúru, ktorej funkčnosť má práve podporovať ľudové tradície.
Kľúčové slová:
ľudová architektúra , folklór, tradícia, krajina

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene