2. 4. 2020  11:38 Zita
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Identifikačné číslo: 3546
Univerzitný e-mail: pavol.korcek [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
 
Externý spolupracovník - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Externý spolupracovník - Stavebná fakulta (STU)

Kontakty     Výučba     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Štúdio tanca
Autor: Bc. Laura Dräxlerová
Pracovisko: Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Vedúci práce: Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Oponent:Ing. arch. Jozef Bátor, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Štúdio tanca
Abstrakt:Cieľom bakalárskej práce je vypracovanie projektu tanečného štúdia "Draždiak," ktorého myšlienkou je nielen dodržanie témy, ale aj maximálne využitie prostredia a možností, ktoré táto lokalita ponúka. Prírodné prostredie a jazero Draždiak už teraz ponúkajú možnosti pre oddych a rekreáciu a sú často využívané tunajšími obyvateľmi. Návrh kladie dôraz na čo najväčšiu variabilitu, funkčnosť a bezproblémovosť prevádzky. Objekt je situovaný na konci mestskej časti Petržalka. Vďaka práve teraz budovanej električkovej trati bude dostupná centru mesta a rozšírene aj na železničnú a autobusovú stanicu. Z prevádzkových dôvodov prirodzene vyplynulo rozdelenie na dva bloky. Menší blok fungujúci najmä ako priestor pre tréningy a väčší, ktorý bude zastrešovať rôzne typy podujatí . Súčasťou budovy je aj externý stage, ktorý rozširuje možnosti využitia budovy aj o väčšie akcie mestského charakteru. Nachádza sa tu kaviareň, ktorá bude slúžiť ako rozptylová plocha. Západná časť budovy je riešená ako blok zázemia, obsluhujúca ako tanečníkov tak aj návštevníkov. Z architektonického hľadiska sú základnou hmotou jednoduché proporcie tanečnej sály. Návrh rešpektuje linearitu a vyhýba sa tvorbe zábran a prekážok, tak ako to bolo riešené v celkovom urbanistickom návrhu.
Kľúčové slová:tanečné štúdio, kultúra, univerzálne navrhovanie

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene