25. 10. 2020  18:20 Aurel
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Identifikačné číslo: 3546
Univerzitný e-mail: pavol.korcek [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FAD)
 
Externý spolupracovník - Stavebná fakulta (STU)

Kontakty     Výučba     Publikácie     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Rezidencia veľvyslanca
Autor:
Bc. Nikola Danková
Pracovisko: Ústav architektúry občianskych budov (FAD)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Rezidencia veľvyslanca
Abstrakt:
Tému rezidencia veľvyslanca som si vybrala hlavne pre zadanie, ktoré obsahovalo spojenie občianskej vybavenosti (konzulárneho úradu) a obytnej funkcie. Tiež kôli zadanej lokalite v centre Bratislavy. Zo zadania vyplynulo, že je potrebné vytvoriť lukratívne a atraktívne bývanie pre veľvyslanca a vhodne túto obytnú časť prepojiť s reprezentačnou časťou a s malým konzulárnym úradom. Zároveň bolo dôležité navrhnúť vhodný a reprezentačný nástup do budovy a tiež reprezentačnú záhradu. Najťažšie bolo navrhnúť dispozíciu tak, aby bola funkčná a aby sa tri navrhované funkcie nevhodne nekrižovali. Vchody do budovy bolo potrebné tiež oddeliť a zvýrazniť nástup do reprezentačnej časti a konzulárneho úradu. Všetky tri funkcie som sa rozhodla vložiť do jedného objektu, ktorý som sa snažila tvarovať tak, aby som docielila čo najlepšiu orientáciu jednotlivých funkcií na svetové strany. Súkromný byt veľvyslanca je prevádzkovo úplne oddelený a všetky jeho obytné miestnosti sú orientované na západ. Reprezentačná časť a konzulárny úrad sú orientované prevažne na sever a vhodne prepojené s reprezentačnou záhradou. Objekt má dve nadzemné podlažia a jedno podzemné. Z architektonického a estetického hľadiska som rešpektovala okolie a snažila sa navrhnúť prísnu a reprezentačnú fasádu.
Kľúčové slová:
rezidencia, konzulárny úrad, reprezentačné priestory

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene