Jan 20, 2020   9:20 a.m. Dalibor
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Identification number: 3546
University e-mail: pavol.korcek [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Institute of Public Buildings (FA)
 
External colleague - Faculty of Civil Engineering (STU)

Contacts     Lesson     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Bachelor thesis
Thesis title:Garni Hotel***- Dunajská ul., Bratislava
Written by (author): Ing. arch. David Šandrik
Department: The Institute of Architecture of Residential Buildings (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Garni Hotel***- Dunajská ul., Bratislava
Summary:Tému Garni Hotel som si vybral pre obsah zadania, ktorý som nemal možnosť ešte riešiť na ateliérovej tvorbe. Zaujala ma aj lokalita (centrum mesta Bratislavy), ktorá ma vyzvala k inému riešeniu ako som bol zvyknutý na ostatných ateliéroch. Mojou úlohou bolo väčšie rešpektovanie okolitých objektov a prísne dodržiavanie regulatív. Zo zadania vyplynulo, že je potrebné vytvoriť atraktívne prostredie pre turistov (hotel), a zároveň dotvoriť a udržať charakteristiku oblasti (komerčná vybavenosť). Najťažšie bolo navrhnutie parteru a prvých dvoch nadzemných podlaží. Prístup do objektu je možný len zo Severnej strany a taktiež Severná strana je najviac exponovaná oku zákazníka. Úlohou bolo vytvoriť kompaktné prvé podlažie, ktoré bude funkčne slúžiť nie len zákazníkom ale aj prevádzke samotnej. Vyššie podlažia som zvolil podľa evidentného riešenia. Slnečné svetlo je možné dopraviť do objektu len zo Severnej a Južnej strany. Celý objekt združujú vertikálne komunikácie, čo predstavujú dva výťahy a jedno požiarne schodisko. Jeden výťah slúži ako doprava pre zákazníkov a druhý pre obsluhu hotela a služieb. Výťah pre personál je kompletne fyzicky odizolovaný od zákazníckej prevádzky, čím som vylúčil nechcené strety personálu a zákazníkov. Pri výtvarnom riešení som nemyslel len na exteriér objektu, ale zvažoval som ako bude pôsobiť interiér reprezentačných priestorov a priestorov izieb. Fasádu exponovanú do ulice som musel viacej zvýrazniť, aby upozornil na objekt. Z Južnej strany objekt pôsobí obyčajne. Nie je dôvod aby z Juhu na úkor finančných nákladov pôsobil zaujímavo. Úlohu som podľa vlastného uváženia zvládol. Zvládol som navrhnúť vhodné rozmiestnenie prevádzok po objekte. Z výtvarného a estetického hľadiska som rešpektoval okolie ale aj som podotkol výrazom fasády na objekt. Zadanie Garni Hotel mi prinieslo veľa nových skúseností.
Key words:Hotek, Dunajská, Garni Hotel

Current level of public release
 
access to digital copies of seminar papers and theses on-line via Internet after the lapse of 5 years from concluding this contract with no restrictions, incl. the right to provide sub-licence to a third person for study, scientific, educational and information purposes.


Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment formFinal thesis

Parts of thesis with postponed release:

Reviews for final thesis unlimited