6. 4. 2020  7:05 Irena
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Identifikačné číslo: 3546
Univerzitný e-mail: pavol.korcek [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
 
Externý spolupracovník - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Externý spolupracovník - Stavebná fakulta (STU)

Kontakty     Výučba     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Polyfunkčný bytový dom
Autor: Ing. arch. Michaela Jurčíková
Pracovisko: Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Vedúci práce: Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Oponent:Ing. arch. Jozef Bátor, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Polyfunkčný bytový dom
Abstrakt:Zadanou úlohou mojej bakalárskej práce je návrh polyfunkčného bytového domu v bratislavskej mestskej časti Krasňany na ulici Černockého. Navrhovaný objekt sa nachádza na medzi cestami Cyprichova, Hubenného a z tretej strany Černockého ulicou. Budovy v danej lokalite majú charakter štvorpodlažných bytových domov so sedlovou strechou usporiadane do skupinovej zástavby s vlastnými parkami. Problémom v danej lokalite bola statická doprava a nedostatok občianskej vybavenosti. Súčasne bolo naším cieľom vytvoriť park, ktorý by bol prístupný z ulice Cyprichova a tým pádom by bol oddelený od dvojprúdovej cesty, ktorou je Černockého. Tieto determinanty nám určili umiestnenie objektu na pozemok. Základným cieľom bolo nadviazať na stávajúcu typickú zástavbu pre túto oblasť, vytvoriť prostredie vhodné pre relax a regeneráciu a prispieť občianskou vybavenosťou k rozvoju tejto lokality. Kompozične sme nadviazali na ikonické domy, využili sme sedlovú strechu. Hmota objektu je jednoduchý kváder. Dispozícia sa otvára smerom do parku, na juhozápad. Na túto svetovú stranu sú orientované aj balkóny. Výrazným prvkom architektúry je oceľová konštrukcia, ktorá slúži ako nosná konštrukcia pre tieniace prvky. Na piatom nadzemnom podlaží sa nachádzajú priestranné terasy takisto orientované na juhozápad, do parku.
Kľúčové slová:Polyfunkčný, bytový, dom

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene