2. 6. 2020  9:41 Xénia
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Silvia Letašiová, PhD.
Identifikačné číslo: 38089
Univerzitný e-mail: qletasiova [at] stuba.sk
 

     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:Rakovina obličiek a močového mechúra a vplyv faktorov životného prostredia
Autor:
Ing. Martina Melušová, PhD.
Pracovisko:
Vedúci práce: Ing. Silvia Letašiová, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:Rakovina obličiek a močového mechúra a vplyv faktorov životného prostredia
Abstrakt:
Onkologické ochorenia patria v súčasnosti medzi najzávažnejšie a najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia. Doteraz nie sú celkom známe príčiny týchto ochorení a problémom zostávajú aj možnosti liečby. Vážnou komplikáciou protinádorovej terapie je neadekvátna terapeutická odpoveď, ktorá je zapríčinená rezistenciou ľudského organizmu na používané liečivá, chemoterapeutiká. Nárast onkologických ochorení je podmienený množstvom rôznych faktorov životného prostredia ako napr. životný štýl, strava, fajčenie, vystavenie sa slnku, rádioaktívne žiarenie, chemikálie, infekcie. V rámci môjho bakalárskeho projektu som sa zaoberala teoretickým rešeršom doterajších poznatkov o tom, ako vplývajú rôzne faktory životného prostredia na vznik a rozvoj rakoviny obličiek a močového mechúra.
Kľúčové slová:
arzén, obezita, rakovina obličiek, rakovina močového mechúra, kadmium, fumonisín, tabakový dym, 4,4´-metylénbis(2-chlóranilín) , arylamín, benzidín


Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene