20. 7. 2019  9:47 Iľja
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Milan Polakovič, CSc.
Identifikačné číslo: 3882
Univerzitný e-mail: milan.polakovic [at] stuba.sk
 
Profesor DrSc. - Ústav chemického a environmentálneho inžinierstva (FCHPT)
Prodekan - Fakulta chemickej a potravinárskej technológie

Kontakty     Výučba     Projekty     Publikácie     Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Návrh výroby bezlaktózového mlieka
Autor: Ing. Jakub Macho
Pracovisko: Oddelenie chemického a biochemického inžinierstva (ÚCHEI FCHPT)
Vedúci práce: prof. Ing. Milan Polakovič, CSc.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Návrh výroby bezlaktózového mlieka
Abstrakt:Intolerancia laktózy je ochorenie, ktorým trpí podľa nových prieskumov až každý piaty človek v strednej Európe. Je to ochorenie, ktoré spôsobuje, že postihnutí nie sú schopní tráviť "mliečny cukor" laktózu, ktorá sa nachádza najmä v mlieku a mliečnych výrobkoch. Avšak mlieko je veľmi bohaté na rôzne živiny a látky, ktoré naše telo potrebuje a nahradiť ich príjem z iných potravín je veľmi komplikované, preto pre ľudí s intoleranciou laktózy sa vyrába bezlaktózové mlieko, ktoré má disacharid laktózu rozloženú na 2 monosacharidy glukózu a galaktózu, a tak je stráviteľné aj pre ľudí s touto chorobou. Cieľom práce je navrhnúť spôsob výroby bezlaktózového mlieka, ktoré by malo identickú chuť ako normálne mlieko, na čo je potrebné okrem rozloženia laktózy, odstrániť aj prebytočný cukor, ktorý jej rozkladom vzniká a dáva mlieku nepríjemne sladkú chuť. Taktiež je dôležité vypočítať cenu takto vyrobeného mlieka z ekonomickej bilancie celého procesu. V prvej časti sa venujem teoretickému opisu jednotlivých procesov, ktoré prebiehajú pri výrobe (pasterizácia, ultrafiltrácia) a bližšie opisujem ochorenie intolerancie. V druhej časti podrobne uvádzam proces výroby od privezenia surového mlieka až po hotový produkt určený na balenie a predaj. Bližšie popisujem pasterizáciu mlieka, hydrolýzu laktózy a spôsob zabezpečenia rovnakej chuti ako u normálneho mlieka. Následne sa zameriavam na ekonomickú bilanciu celej výroby. V závere uvádzam výsledný produkt a jeho približnú predajnú cenu vypočítanú z ekonomickej bilancie.
Kľúčové slová:bezlaktózové mlieko, enzýmová hydrolýza, laktóza

Aktuálny stupeň zverejnenia
 
sprístupňovanie digitálnej rozmnoženiny školského diela prostredníctvom akademickej/univerzitnej knižnice na študijné, vedecké, vzdelávacie a informačné účely len používateľom v rámci vysokej školy (kontrola prístupu na základe IP adries počítačov alebo prostredníctvom mena a hesla).


Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene