9. 12. 2019  11:42 Izabela
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Eva Oravcová, PhD.
Identifikační číslo: 411
Univerzitní e-mail: eva.oravcova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FA)

Kontakty     Výuka     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Liptovská Mara - priestor pre rekreáciu a voľný čas
Autor: Ing. arch. Nikola Kamenská
Pracoviště: Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Vedoucí práce: Ing. arch. Eva Oravcová, PhD.
Oponent:Ing. arch. Pavol Kupec
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Liptovská Mara - priestor pre rekreáciu a voľný čas
Abstrakt:Cieľom mojej diplomovej práce na tému „Liptovská Mara – priestor pre rekreáciu a voľný čas“, je priviesť nový rozvojový impulz do riešenej lokality. Liptovská Mara nazývaná aj Liptovské more, je stredom záujmu pre všetky vekové kategórie. Jej lokalita, prostredie, priestor na pobreží má svoje čaro, ku ktorému by som rada pristúpila s úmyslom udržať kontakt s vodnou plochou a udržať si „dotyk“ vody. Vytvoriť stále prepojenie medzi prírodou a hmotou, či už len návrhom vyhliadkovej trasy po nábreží alebo s nadväznosťou na opätovné využitie vodnej hladiny. Návrh vytvára ideu kde príroda sa neprispôsobuje architektúre, ale architektúra prírode a zachováva si svoje prírodné a kultúrne danosti. Hlavným predmetom riešenia diplomovej práce bude polyfunkčný objekt integrujúci v sebe funkčné celky pre širokú verejnosť, ktorý ju má spájať a prepájať exteriér s interiérom. V návrhu sa budú spoločne prepájať letná opera s priestormi pre kultúru alebo s výstavami, či reštauráciou v nadväznosti aj na rekreačné centrum či exteriérové stretávacie voľné plochy.
Klíčová slova:voda, dotyk, pobrežie

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně