Jan 24, 2020   6:23 a.m. Timotej
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Hotel - interior, Špitálska Street, Bratislava
Written by (author): Ing. arch. Ildikó Kovácsová
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Katarína Paškanová
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Hotel - interiér, Bratislava, Špitálska ulica
Summary:Cieľom mojej diplomovej práce bolo navrhnutie interiérového riešenia preddiplomového projektu, Hotela " Premiere" na Špitálskej ulici v Bratislave, ktorý sa nachádza v centre mesta. Na hotely je zaujímavé, že je navrhnutý vo filmovej tematike, čo sa odzrkadľuje aj pri riešení interiéru. Hotel Premiere ponúka ubytovanie na izbách s filmovou tematikou. Okrem toho v budove nájdeme reštauráciu, kaviareň, obchody, konferenčnú miestnosť a salónik, ktorý ponúka širokú škálu možností pre usporiadanie akcií akéhokoľvek typu. Atrakciou hotela je špeciálne kino na streche, kde sa premietajú filmy, pričom diváci nesedia na sedadlách, ale oddychujú vo vírivkách. Pre podrobné riešenie na diplomovú prácu som si zvolila priestor vstupnej haly s recepciou, kaviarne, apartmánu a chodby. V riešených priestoroch som použila prvky s filmovým efektom. Vo vstupnej hale je použitá čiernobiela farebnosť s červeným kobercom, ktorý tvorí akcent v priestore a zároveň preruší monochromatickosť. Zaujímavosťou priestoru je atypický podhľad, ktorý bol inšpirovaný filmovým pásom. Kaviareň "Film cafe" neposkytuje len priestor na príjemné posedenie pri káve, ale aj možnosť premietania rôznych filmov. V priestore sa nachádzajú prvky, inšpirované filmom, ako stoličky režiséra, "movie" stoly a stena, na ktorej sú portréty slovenských aj svetových hercov a herečiek. Z chodby v štýle "old movies" sa dostaneme do riešeného apartmánu s tematikou Charlie Chaplin. Apartmán pozostáva z predsiene, obývacej izby, spálne, šatne, kúpeľne a balkónu. V obývacej izbe sa nachádza sedačka "cinema", ktorá umožňuje pohodlné pozeranie filmov na premietacom plátne. Interiérové priestory Hotela "Premiere" majú jednotný charakter, aj napriek tomu, že sa jedná o rôzne funkčné celky.
Key words:hotel, film, vstupná hala

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited