7. 4. 2020  13:49 Zoltán
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identifikační číslo: 422
Univerzitní e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Ústav interiéru a výstavníctva (FA)

Kontakty     Absolvent     Výuka     Závěrečná práce     
Projekty     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, Michalovce - interiér
Autor: Ing. arch. Adriana Mattová
Pracoviště: Ústav interiéru a výstavníctva (FA)
Vedoucí práce: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Oponent:Ing. arch. Martin Hoza
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, Michalovce - interiér
Abstrakt:Pri riešení mojej diplomovej práce som vychádzala z preddiplomového projektu s témou Revitalizácia starej priemyselnej haly na showroom a kancelárske priestory. Spomínaná hala je situovaná v Michalovciach v centre bývalého priemyselného areálu na výrobu dlaždíc Kerko. V súčasnosti je hala bez funkcie v schátranom stave. V priemyselnom areáli sa nachádza viacero sídel spoločností, ktoré sa zaoberajú primárne predajom tovaru. V preddiplomovom projekte som sa snažila nájsť vhodnú funkciu, ktorá by bola vhodná do lokálnych podmienok. Po vypracovaní analýz lokality som sa nakoniec rozhodla situovať v hale showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, ktorá má v priemyselnom areáli skladové priestory. Spoločnosť sa zaoberá predajom obkladov, dlažieb a laminátových podláh. Showroom je teda výlučne orientovaný na prezentáciu spomínaných skupín produktov. Celkovo je dispozícia haly rozdelená na veľkú halovú časť a pozdĺž nej umiestnené tri podlažia kancelárskych priestorov. V diplomovej práci sa venujem riešeniu interiéru halovej časti, v ktorej je umiestnený showroom a občasné kancelárske miesta. Interiér showroomu som sa snažila vyriešiť inak ako sú riešené klasické predajne s produktmi. V hale je vytvorený mikrourbanizmus, ktorý predstavuje deväť hmôt, v ktorých sú umiestnené jednotlivé funkcie, a to kóje so vzorkami, miestnosť virtuálnej reality, 3d návrhu pre zákazníkov, klientska zóna a kaviareň. Po obvode haly sú umiestnené prezentačné panely so vzorkami produktov. Interiér je riešený jednoducho, aby vynikli vystavené produkty.
Klíčová slova:showroom, brownfield, mikrourbanizmus

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně