Mar 28, 2020   3:51 p.m. Soňa
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Showroom and office of comercial company, Michalovce - interior
Written by (author): Ing. arch. Adriana Mattová
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Martin Hoza
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, Michalovce - interiér
Summary:Pri riešení mojej diplomovej práce som vychádzala z preddiplomového projektu s témou Revitalizácia starej priemyselnej haly na showroom a kancelárske priestory. Spomínaná hala je situovaná v Michalovciach v centre bývalého priemyselného areálu na výrobu dlaždíc Kerko. V súčasnosti je hala bez funkcie v schátranom stave. V priemyselnom areáli sa nachádza viacero sídel spoločností, ktoré sa zaoberajú primárne predajom tovaru. V preddiplomovom projekte som sa snažila nájsť vhodnú funkciu, ktorá by bola vhodná do lokálnych podmienok. Po vypracovaní analýz lokality som sa nakoniec rozhodla situovať v hale showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, ktorá má v priemyselnom areáli skladové priestory. Spoločnosť sa zaoberá predajom obkladov, dlažieb a laminátových podláh. Showroom je teda výlučne orientovaný na prezentáciu spomínaných skupín produktov. Celkovo je dispozícia haly rozdelená na veľkú halovú časť a pozdĺž nej umiestnené tri podlažia kancelárskych priestorov. V diplomovej práci sa venujem riešeniu interiéru halovej časti, v ktorej je umiestnený showroom a občasné kancelárske miesta. Interiér showroomu som sa snažila vyriešiť inak ako sú riešené klasické predajne s produktmi. V hale je vytvorený mikrourbanizmus, ktorý predstavuje deväť hmôt, v ktorých sú umiestnené jednotlivé funkcie, a to kóje so vzorkami, miestnosť virtuálnej reality, 3d návrhu pre zákazníkov, klientska zóna a kaviareň. Po obvode haly sú umiestnené prezentačné panely so vzorkami produktov. Interiér je riešený jednoducho, aby vynikli vystavené produkty.
Key words:showroom, brownfield, mikrourbanizmus

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited