Jan 24, 2020   6:32 a.m. Timotej
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Metropolitan Innovation Center - Interior
Written by (author): Mgr. art. Nikola Šašinková
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Katarína Paškanová
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Centrum metropolitných inovácií - interiér
Summary:Témou mojej diplomovej práce je Centrum metropolitných inovácií. Projekt je situovaný v bývalom internáte strednej priemyselnej chemickej školy, nachádzajúci sa na Račianskej ulici v Bratislave. Cieľom zadania bolo vytvoriť cohousing, pre budúcich obyvateľov centra a teda celkový návrh bol prispôsobený práve im. V mojej práci som sa snažila vytvoriť, čo najkomfortnejšie miesto ich budúci pre život. Exteriér budovy a jej blízke okolie je vybavené zónami, určenými pre voľnočasové aktivity, medzi ktoré patrí multifunkčné ihrisko, park so sedením, vonkajšia posilňovňa a bar. V areály sa taktiež nachádza parkovisko, s dostatočným počtom parkovacích miest pre všetkých obyvateľov a návštevníkov centra. Charakter ktorý si budova so sebou nesie, som sa snažila zanechať, avšak svoj názor na ňu som preniesla návrhom fasády, ktorá je nápaditá a kombinovaná s prírodnými materiálmi. Funkcia budovy má 4 hlavné rozdelenia, Cohousing –rezidenčnú časť, verejné funkcie a služby a poslednou je stredisko mimovládnych organizácií a kreatívnych ateliérov. Interiér budovy sa nesie v industriálnom duchu. Je plný surových materiálov, prírodných materiálov a materiálov, ktorý interiér napokon zútulňujú a dodávajú mu pocit tepla a domova. Detailnejšie interiérové spracovanie diplomovej práce patrí kaviarni, nachádzajúcej sa na prízemí a spoločným priestorom patriacim obyvateľom centra, nachádzajúcich sa na poschodiach.
Key words:kaviareň, práčovňa, spoločné priestory

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited