Jan 24, 2020   3:58 a.m. Timotej
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:sushi restaurant
Written by (author): Mgr. art. Zuzana Vrablecová
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Martin Hoza
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Sushi bar s predajňou - interiér
Summary:Abstrakt Zadaním diplomovej práce je rekonštrukcia interiéru existujuceho vystavneho priestoru, pridaním novej funkcie a možnosti využitia stavby. Cieľová budova s pozemkom je situovana v širšom centre Bratislavy medzi autobusovou stanicou Mlynske Nivy a biznis centrom Apollo. V kruhovej časti objektu sa nachádza interiér reštaurácie a v budove pred ňou je vstupná hala s predajňou a hygienou. Zázemie pre zamestnancov a hospodárska časť reštaurácie má separovaný vchod. Filozofia návrhu SUSHI reštaurácie s predajňou vychádza zo symbolu ying yang. Ten je súčasťou loga a jeho filozofia sa premieta do exteriéru ako aj interieru. Reštauráciu obkolesuje zahrada, ktora je rozdelená na suchu pieskovú a zelenú s jazierkom. Takisto je rozdelený interiér na svetlú časť, v ktorej je svetlý mobiliár a integrovaná zeleň, ktoré majú symbolizovať ying . Hlavnými črtami reštaurácie je zeleň, moderný mestský interiér a zážitok z priamo pred vami pripraveného sushi.. Oproti svetlej časti je časť s tmavším zariadením, ktorá poskytuje výhľad do suchej pieskovej záhrady. Uprostred sa nachádza koktailový bar, ktorý spája obe kontrastné strany. Stĺp v strede, v ktorom je zabudovaný odtok dažďovej vody, bol povýšený na dominantu interiéru pridaním optických vlákien, ktoré sa tiahnu po jeho obvode a pokračujú až po okraj podhľadu, ktorý oddeľuje barovú časť od ostatného interiéru. Vytvára tak geometrický obrazec tiahnuci sa až na strop. Záverečná práca sa zameriava na podrobné vypracovanie interiéru reštaurácie ale hlavne rieši funkčný koncept prevádzky.
Key words:restauracia, bar, sushi

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited