Jan 25, 2020   6:58 p.m. Gejza
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Healthcare Center in Litovel, interior design
Written by (author): Ing. arch. Lucia Zbihlejová
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Katarína Paškanová
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Opatrovateľské centrum v Litovli - interiér
Summary:Za základ tvorby priestorov pre starších a imobilných obyvateľov opatrovateľských centier považujem umožniť im uchovať si svoju slobodu v rámci bezpečného, pohodlného a priateľského prostredia. Preto mi pre návrh kvalitného a hlavne praktického interiéru opatrovateľského centra dopomohlo zvolenie si dôležitých požiadaviek. Bolo potrebné vytvoriť voľný priestor s jednoduchou orientáciou, v ktorom by sa nachádzalo privátne útočisko s možnosťou sebaprezentácie, a zároveň mobiliár by bol ľahko uskladniteľný a nevyžadoval nadmernú námahu jeho užívateľov. Pre podrobné riešenie na diplomovú prácu som si zvolila priestor vstupnej haly na ktorý nadvädzujú priestory kaviarenskej a oddychovej časti. Tento multifunkčný priestor sa nachádza hneď pri vstupe do objektu. Optické členenie priestoru je docielené umiestnením "kubusu" do stredu dispozície. V kubuse sa nachádza zázemie recepcie orientované na stranu vstupnej haly a zázemie baru orientované na stranu kaviarne. Kubus je prevažne "obrastený" zelenou vegetačnou stenou a jeho strop je znížený a svietiaci - barisol. Pult recepcie aj baru je ergonomicky prispôsobený pre potreby zdravých ale aj imobilných užívateľov. Priestor kaviarňe aj oddychovej časti je dostupný až po prechode cez vstupnú halu. Tieto dve zóny sú predelené stenou s biokrbom a presvetlené bočným aj stropným prirodzeným svetlom. Vo všetkých riešených priestoroch sa nachádza pohodlné sedenie s dostatočnou výškou prispôsobenou pre potreby starších ľudí so sťaženým pohybom. Pretože predpokladáme, že tento priestor bude využívaný na viacero funkcií aj mimo návštevných hodín, stoly v kaviarni sú navrhnuté tak, aby poskytovali možnosť uskladnenia potrieb na voľnočasové aktivity a osobné predmety. Priestor oddychovej časti je zariadený pohodlnými sedacími súpravami, ktoré sú umiestnené tak aby poskytovali rodinným návštevníkom dostatočné súkromie a pocit, že sa nachádzajú v prostredí vlastnej obývačky. Pre obyvateľov centra je v každej súprave k dispozícií kreslo s taburetom a vysokým príručným stolíkom na pohodlné odkladanie predmetov. Interiér riešených priestorov považujem za priateľský voči jeho užívateľom, vďaka prehľadnej dispozícií, dostatočným navigačným opatreniam a mobiliáru prispôsobenému ich zdravotným obmedzeniam.
Key words:Opatrovateľské centrum, bezpečné prostredie, recepcia, kaviareň

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited