17. 7. 2019  0:38 Bohuslav, pamätný deň - Výročie Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. akad. soch. Peter Humaj
Identifikačné číslo: 429
Univerzitný e-mail: peter.humaj [at] stuba.sk
 
Docent bez vedeckej hodnosti - Ústav dizajnu (FA)

Kontakty     Výučba     Publikácie     Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Šátna reprezentácia-dar,šperk
Autor: Mgr. art. Viera Kováčová
Pracovisko: Ústav dizajnu (FA)
Vedúci práce: doc. akad. soch. Peter Humaj
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Šátna reprezentácia-dar,šperk
Abstrakt:Cieľom mojej práce je zviditeľniť činnosť ľudí, ktorí pracujú v prospech ostatných a obetujú sa pre iných. Témou je reprezentačný dar -- a ja som si zvolila šperk, pretože ten pre mňa predstavuje osobné poďakovanie osobe, ktorá svoj život zasvetila pomoci iným a bráneniu ich základných ľudských práv, ktoré sú v našom okolí chápané ako samozrejmosť, ale pre väčšinu obyvateľov zeme sú iba snom a túžbou. Nemám vybranú konkrétnu osobu, pretože je možné, ak by ich bolo viac, vytvoriť niekoľko originálov. V práci sa zaoberám šperkom ako takým, ale aj prečo šperk a prečo ho darujem osobe brániacej ľudské práva a slobody, opisujem vlastný návrh a tiež jeho ručnú remeselnú výrobu. Pri návrhu a jeho prevedení má tiež svoju úlohu náhoda, ktorú tiež odôvodňujem a zaručujem ňou originalitu svojho návrhu aj pri výrobe limitovanej edície, kde nie je možné, aby boli dva objekty totožné. Neoddeliteľnou súčasťou práce sú postupy a návrhy, teda skice, od zrodu myšlienky až po jej prevedenie do konkrétnej podoby, 3D vizualizácie s možnosťami drobnej zámeny témy a variabilitou šperku a tiež fotografie, ktoré dokumentujú priebeh celej práce.
Kľúčové slová:dar, šperk, náhrdelník

Aktuálny stupeň zverejnenia
 
sprístupňovanie vyhotovenej digitálnej rozmnoženiny školského diela online prostredníctvom internetu bez obmedzenia, vrátane práva poskytnúť sublicenciu tretej osobe na študijné, vedecké, vzdelávacie a informačné účely.


Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanieZáverečná prácaPrílohy práce

Časti práce s odloženým zverejnením:

Posudky záverečnej práce neobmedzene