14. 8. 2020  19:26 Mojmír
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

doc. Ing. arch. Henrich Pifko, CSc.
Identifikační číslo: 449
Univerzitní e-mail: henrich.pifko [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)
 
Externí spolupracovník - Ústav manažmentu STU (OUP REK)
Externí spolupracovník - Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)

     
Výuka
     
Projekty
     
Publikace     
     
Vedené práce
     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Bakalářská práce
Název práce:
Autosalón s autoservisom
Autor:
Pracoviště: Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)
Vedoucí práce: doc. Ing. arch. Henrich Pifko, CSc.
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:
Autosalón s autoservisom
Abstrakt:
MIKOVÁ, Lucia: Autosalón s autoservisom. Bakalárska práca/ Lucia Miková- Slovenská technická univerzita v Bratislave. Fakulta architektúry, Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry. -- Vedúci práce: Ing. arch. H. Pifko, PhD. Stupeň odbornej kvalifikácie: Bakalár. - Bratislava: Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry, 2012, 61s Cieľom projektu bakalárskej práce je návrh autosalónu pre vybranú značku áut a k nemu príslušný autoservis. Pozemok pre navrhovaný objekt sa nachádza v Bratislave, kde sa aktuálne nachádzajú prenajímateľné kontajnerové objekty obklopené z jednej strany Trnavskou cestou a z druhej strany železnicou. Návrh pozostáva z dvoch hmôt, ktoré sú navzájom prepojené suterénom. Sú funkčne oddelené, pričom svojim tvarom a vzájomným osadením spolupôsobia a fungujú z hľadiska prevádzky. Parkovanie je riešené pri objekte spevnenými plochami, kde je možná aj prezentácia nových modelov áut, a zároveň i odstavné plochy pre ojazdené autá. V suteréne objektu sa nachádzajú miestnosti pre technické zabezpečenie budovy ako aj sklad náhradných dielov prístupný z autoservisu i nákladným výťahom pre lepšiu manipuláciu. Hmota autoservisu je dvojpodlažná, pričom prvé podlažie tvorí priestranný showroom s pracovnými miestami pre zamestnancov komunikujúcich s klientmi a príslušnými pomocnými priestormi. Druhé nadzemné podlažie je využívané pre administratívne účely prislúchajúce chodu prevádzky. Autoservis tvorí autoumývareň a tri miesta pre opravu automobilov. Je dimenzovaný pre cca 4 pracovníkov a od tohto počtu sa odvíja kapacita dennej miestnosti a hygieny určenej pre nich. Strechy oboch hmôt sú nepochôdzné. Celý návrh bol osadený do existujúceho prostredia rešpektujúc zeleň, ktorá je popretkávaná pomedzi zastavané časti. Keďže stavba je malopodlažná, zapadá do existujúceho prostredia a svojou náplňou funkcie nenarúša chod okolitých stavieb.
Klíčová slova:
centrum, lexus, autoseris

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně