27. 10. 2020  19:47 Sabína, pamätný deň - Deň černovskej tragédie
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Pavel Nahálka, PhD.
Identifikačné číslo: 450
Univerzitný e-mail: pavel.nahalka [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FAD)
 
Externý spolupracovník - Ústav architektúry občianskych budov (FAD)

Kontakty
     
Výučba
     
Publikácie
     
     Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Galéria
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Galéria
Abstrakt:
1.5 Abstrakt Zadaním mojej bakalárskei práce bol navrhnúť objekt galérie v mestskej časti Rača v Bratislave. Toto územie je vo veľmi príjemnej a ľuďmi často využívanej lokalite pri štrkoveckom jazere. Je obklopené prevažne budovami s obytnou funkciou a je v blízkosti hlavných dopravných ťahov , čím je toto prostredie vhodné pre umiestnenie takejto funkcie. Riešený pozemok je rovinatý a je v priamom kontakte s jazerom. Keďže v tesnej blízkosti pozemku sa nachádza bytovka cieľom mojho návrhu bolo čo najmenej zatieniť jej obyvatlom vo výhľade. Preto som sa snažila o to aby mal objekt v blízkosti čo najnižšiu výšku a s postupným odstupom naberá na výške. Hmota budovy pôsobí kontrastne okolitej zástavbe a je akcentom v danom území. Navrhovaný objekt má najviac dve podlažia, vstup je orientovaný od jazera, kde je hlavná pešia trasa. Do tohto smeru som umiestnila aj priestory reštaurácie, ktorá by sa stala lukratívnym cieľom návštevníkov. Celý objekt je riešený ako kompaktná biela hmota, ktorá pôsobí elegantne a obzvláštňuje prostredie. Kľúčové slová : Galéria , Štrkovec, výstavníctvo
Kľúčové slová:
Galéria, Štrkovec, výstavníctvo

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene