21. 8. 2019  20:01 Jana
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

prof. Ing. arch. Bohumil Kováč, PhD.
Identifikační číslo: 460
Univerzitní e-mail: bohumil.kovac [at] stuba.sk
 
Profesor CSc.,PhD. - Ústav urbanizmu a územného plánovania (FA)
Vedoucí ústavu - Ústav urbanizmu a územného plánovania (FA)

Kontakty     Výuka     Projekty     Publikace     
Orgány     Vedené práce     Konference     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Bakalářská práce
Název práce:Šafárikovo námestie - rekonštrukcia verejného priestoru
Autor: Ing. arch. Karin Tajtiová
Pracoviště: Ústav urbanizmu a územného plánovania (FA)
Vedoucí práce: prof. Ing. arch. Bohumil Kováč, PhD.
Oponent:doc. Ing. arch. Alžbeta Sopirová, CSc.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Šafárikovo námestie - rekonštrukcia verejného priestoru
Abstrakt:Zadaním bolo preriešiť námestie v Bratislave, ktoré už niekoľko rokov prebehlo mnohými diskusiami a tiež sa opakovalo ako zadanie ateliérových prác. Šafárikovo námestie, ktoré je špecifické svojou okrajovou polohou, ako miesto zastávok mestskej hromadnej dopravy, ako miesto mnohého , no nie chápaného ako jedinečného. Zaujal ma priestor zjavne zložitý svojimi reláciami k úzkemu aj širšiemu okoliu. Taký priestor, ktorý vyžaduje prostý koncept, ktorý ho oslobodí od zlozvykov v území, odmotá spletitosť toho technického a vytvorí zákutia pre to sociálne. Už v širšom kontexte je jasné, že územie netvorí hmota, dizajn, ale prevádzky. Preto aj pôvodné krajinné architektonické prvky udržiavam a podporujem. Snažím sa ich zahrnúť do koláže verejného priestoru, čerstvé s odstátym, nostalgickým, do rekonštrukcie. Už spomínaná mestská hromadná doprava živý námestie, čo sme si mohli všimnúť počas rekonštrukcií inžinierskych sietí, kedy pôvodné zaplnené miesta ľuďmi čakajúcimi v daždi neplnili svoj účel a teda samotný priestor ostal bez nich, bez funkcie. Libreto pôvodnosti rovnajúcej sa jednoduchosti ma viedlo k návrhu budovy ponúkajúcej služby, obchody, kultúry a vydláždeniu s netradičnou kombináciou. Uzavretie tohto bloku definuje priestor námestie a ukazuje ako námestie, všeobecne, sa nikdy nevytvorí samo, malo by byť následkom.
Klíčová slova:Park, Verejný priestor, Námestie

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně