28. 1. 2020  23:07 Alfonz
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Beata Polomová, PhD.
Identifikační číslo: 4781
Univerzitní e-mail: beata.polomova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Ústav dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok (FA)

Kontakty     Výuka     Projekty     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Bakalářská práce
Název práce:Polyfunkčný bytový dom - lokalita Bratislava Vrakuňa
Autor: Ing. arch. Anton Vilček
Pracoviště: Ústav dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok (FA)
Vedoucí práce: Ing. arch. Beata Polomová, PhD.
Oponent:doc. Ing. arch. Nadežda Hrašková, PhD.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Polyfunkčný bytový dom - lokalita Bratislava Vrakuňa
Abstrakt:Predmetom mojej bakalárskej práce bolo vytvoriť návrh polyfunkčného bytového domu (použi výraz mixed-use building, mame ho prikazany) v lokalite Bratislava- Podunajské Biskupice na Malodunajskej ulici. Pozemok na ktorom sa má nachádzať leží na rovine a vyznačuje sa velkou rozlohou. Prednosťou riešeného územia je aj blízkosť malého Dunaja ktorú sa snažím zhodnotiť vo svojom návrhu. Hmota objektu dodržuje smer existujúcej zástavby a vytvára tak dostatočný priestor na vytvorenie zelene. Vzhladom na blízkosť rieky som zvolil formu terasového domu ktorá tak poskytuje jeho obyvateľom výhlad na blízku prírodu. Navrhovaný bytový dom má štyri vchody a šesť nadzemných podlaží a je vybavený podzemným parkovaním a rovnako aj parkoviskom zo strany ulice. Budova obsahuje tri funkčné celky- prvým je samotný bytový dom, v prízemí sa nachádza klubovňa dôchodcov a dve menšie obchodíky prístupné z parkoviska pred vchodom. Samotný dom poskytuje výber dvoj a troj izbových bytov rôznej orientácie a velkosti. Byty na najvyšších podlažiach sú vybavené terasymi so zimnou záhradou. Na streche podzemného parkoviska sa nachádzajú zelené plochy pre relaxáciu obyvatelov i návštevníkov obsahujúce hriská pre deti. Práca na tomto projekte pre mna predstavovala hodnotnú skúsenosť a priniesla množstvo užitočných informácii pre moju ďalšiu tvorivú činnosť.
Klíčová slova:bývanie , polyfunkčnosť, rieka

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně