20. 10. 2019  20:51 Vendelín
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Juraj Slačka, PhD.
Identifikačné číslo: 50837
Univerzitný e-mail: juraj.slacka [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     Projekty     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Lietajúci model bikoptéry
Autor: Ing. Lukáš Hrečko
Pracovisko: Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)
Vedúci práce: Ing. Juraj Slačka, PhD.
Oponent:doc. Ing. Rudolf Andoga, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Lietajúci model bikoptéry
Abstrakt:Vzhľadom na zložitosť lietajúcich zariadení, ktorých zhotovenie zahŕňa predovšetkým matematický model ktorý sa zaoberá problémom stabilizácie, ich praktická realizácia je považovaná za nie triviálnu úlohu. Typické problémy ovládania je potrebné dôkladne zvážiť, pretože niektoré sú spojené nielen s kontrolou samotného letu zariadenia, ale aj s procesom riadenia vzlietnutia, pristátia a stabilizácie počas letu. Tieto problémy v podstatnej miere závisia na lietajúcom zariadení, pričom je nutné brať do úvahy zodpovedajúce kontrolné akcie ktoré musia byť zvolené s ohľadom na veľkosť a typ lietajúceho zariadenia. V tomto dokumente, za príslušné zariadenie považujeme takzvanú bikoptéru, ktorá môže byť opísaná ako dvoj-rotorový lietajúci stroj, bez variabilného sklonu listov vrtule. Všimnite si, že rotory a telo bikoptéry nie sú pevne spojené, a celá konštrukcia je vratká. To znamená, že rotory sa môžu otáčať okolo spoločnej osi kolmej k telo bikoptéry. To robí bikoptéru jednu z najmenej stabilných lietajúcich konštrukcií.
Kľúčové slová:bikoptéra, dron, IMU, AHRS, MCU, riadenie procesov, Kalman, filter, konvertoplán, elektronika, kompozitné materiály

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene