23. 1. 2020  9:00 Miloš
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Juraj Slačka, PhD.
Identifikační číslo: 50837
Univerzitní e-mail: juraj.slacka [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)

Kontakty     Absolvent     Výuka     Závěrečná práce     Projekty     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Lietajúci model bikoptéry
Autor: Ing. Lukáš Hrečko
Pracoviště: Ústav robotiky a kybernetiky (FEI)
Vedoucí práce: Ing. Juraj Slačka, PhD.
Oponent:doc. Ing. Rudolf Andoga, PhD.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Lietajúci model bikoptéry
Abstrakt:Vzhľadom na zložitosť lietajúcich zariadení, ktorých zhotovenie zahŕňa predovšetkým matematický model ktorý sa zaoberá problémom stabilizácie, ich praktická realizácia je považovaná za nie triviálnu úlohu. Typické problémy ovládania je potrebné dôkladne zvážiť, pretože niektoré sú spojené nielen s kontrolou samotného letu zariadenia, ale aj s procesom riadenia vzlietnutia, pristátia a stabilizácie počas letu. Tieto problémy v podstatnej miere závisia na lietajúcom zariadení, pričom je nutné brať do úvahy zodpovedajúce kontrolné akcie ktoré musia byť zvolené s ohľadom na veľkosť a typ lietajúceho zariadenia. V tomto dokumente, za príslušné zariadenie považujeme takzvanú bikoptéru, ktorá môže byť opísaná ako dvoj-rotorový lietajúci stroj, bez variabilného sklonu listov vrtule. Všimnite si, že rotory a telo bikoptéry nie sú pevne spojené, a celá konštrukcia je vratká. To znamená, že rotory sa môžu otáčať okolo spoločnej osi kolmej k telo bikoptéry. To robí bikoptéru jednu z najmenej stabilných lietajúcich konštrukcií.
Klíčová slova:bikoptéra, dron, IMU, AHRS, MCU, riadenie procesov, Kalman, filter, konvertoplán, elektronika, kompozitné materiály

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně