30. 10. 2020  8:53 Simona, pamätný deň - Výročie Deklarácie slovenského národa
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Daniel Švrček, PhD.
Identifikačné číslo: 52345
Univerzitný e-mail: daniel.svrcek [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Ústav aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky (MTF)

Kontakty
     
     Záverečná práca
     
Projekty     
     
     
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Habilitačná práca
Názov práce:
Návrhové postupy a výpočtové metódy pre vybrané zariadenia v priemysle
Autor:
Pracovisko:
Ústav výrobných systémov a aplikovanej mechaniky (MTF)
Oponent 1:
Oponent 2:
Oponent 3:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:
Návrhové postupy a výpočtové metódy pre vybrané zariadenia v priemysle
Abstrakt:
Habilitačná práca sa zaoberá návrhovými postupmi a výpočtovými metódami, ktoré sú využiteľné pre vybrané zariadenia v strojárskom priemysle. Využiteľnosť je aplikovaná v použitom príklade leteckého priemyslu, opisom konkrétneho aerodynamického návrhu vrtule s vysokou účinnosťou. Práca sa zaoberá požiadavkami na aerodynamickú efektivitu prácu a voľbu všetkých základných parametrov, optimalizáciou návrhových bodov (rýchlosť, otáčky, výkon, priemer a počet listov vrtule) s ohľadom na výkonové parametre pohonnej jednotky -- motora, kontrolou všetkých aerodynamických charakteristík i mimo návrhového režimu práce vrtule v celom rozsahu jej prevádzkových podmienok. Tieto výstupné geometrické a aerodynamické charakteristiky slúžia ako podklad k pevnostnej kontrole vrtule, ktorá je rovnako súčasťou habilitačnej práce. Dôraz sa kladie na pevnostnú kontrolu s ohľadom na maximálne možné zaťaženie v celom rozsahu prevádzky a súčasne s prihliadnutím na plnenie požiadaviek certifikačného predpisu. Prílohou habilitačnej práce je rovnako aplikácia návrhu práce vrtule v mlynkovom režime, čiže veterný motor. Práca sa zaoberá tiež návrhom rotorového listu veterného motora s maximálnou účinnosťou premeny veternej energie na krútiaci moment pri konštantných otáčkach. Habilitačná práca je príspevkom pre oblasť výskumu výrobnej techniky, v aplikačnej rovine pre oblasť využitia výpočtových metód pre vybrané zariadenia v strojárstve.
Kľúčové slová:
rýchlosť, otáčky, výkon

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene