20. 9. 2020  0:10 Ľuboslav, Ľuboslava
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Ľubomír Boháč
Identifikačné číslo: 53607
Univerzitný e-mail: qbohac [at] stuba.sk
 
Externý spolupracovník - Fakulta architektúry a dizajnu (STU)

Kontakty
     
Publikácie
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Polyfunkčný bytový dom
Autor:
Ing. arch. Katarína Mackovičová, PhD.
Pracovisko:
Ústav konštrukcií v architektúre a inžinierskych stavieb (FAD)
Vedúci práce:
Oponent:
Ing. arch. Eva Vojteková, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Polyfunkčný bytový dom
Abstrakt:
Mojou bakalárskou témou bol POLYFUNKČNÝ BYTOVÝ DOM, pre ktorú som si zvolila lokalitu, kde bude objekt navrhovaný. Z troch lokalít som si zvolila Galvániho ulicu, ktorá sa mi zdala byť pre mňa najvhodnejšou. Táto lokalita má svoje výhody ale aj nevýhody, z ktorými som sa musela popasovať. Celkovo je pozemok výhodne umiestnený, vzhľadom k ostatným častiam Bratislavy (veľmi dobrý prístup do ostatných častí). V okolí sa nachádzajú aj MHD zastávky, ktoré boli pre môj návrh urbanizmu rozhodujúce. Vytvorený urbanizmus vytvoril nový súbor obytného komplexu bytových budov, kde boli vytvorené aj dostatočné plochy pre ihriská, oddych, relax. Pešie ťahy boli smerované do komplexu, kde bolo menší hluk z komunikácie. Z dôvodu, že lokalita je v okrajovej časti mesta a je v hlučnom prostredí som sa rozhodla riešiť bytový dom pre začínajúce mladé páry, mladých ľudí a rodinky, preto sa k tomu odvíjalo aj pôdorysné riešenie. Boli vytvorené jednopodlažné a mezonetové byty od 1-izbových až po 3-izbové. Tradičným spôsobom polyfunkčnej budovy je parter, kde sa nachádza občianska vybavenosť. Ale ja som sa rozhodla toto tradičné riešenie poňať netradične, a preto som zvolila budovu, kde budú funkcie rozdelené vertikálne. Budova rozdelená na dve časti -- Byty a Občianska vybavenosť, ktoré sú navzájom prepojené tak aby vytvárali jeden celok. Takéto riešenie sa už začína pomaly objavovať aj u nás. Do svojho návrhu som sa snažila priniesť niečo nové a netradičné aby sa môj návrh odlišoval niečím iným od ostatných návrhov.
Kľúčové slová:mezonetovými, netradične, jednopodlažné

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene