Sep 22, 2020   7:32 p.m. Móric
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Ľubomír Boháč
Identification number: 53607
University e-mail: qbohac [at] stuba.sk
 
External colleague - Faculty of Architecture and Design (STU)

     
Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis:
Bachelor thesis
Thesis title:
Mixed Use Building
Written by (author): Ing. arch. Katarína Mackovičová, PhD.
Department:
Institute of Architectural Constructions and Civil Engineering Structures (FAD)
Thesis supervisor:
Opponent:
Final thesis progress:
Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:
Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:
Polyfunkčný bytový dom
Summary:
Mojou bakalárskou témou bol POLYFUNKČNÝ BYTOVÝ DOM, pre ktorú som si zvolila lokalitu, kde bude objekt navrhovaný. Z troch lokalít som si zvolila Galvániho ulicu, ktorá sa mi zdala byť pre mňa najvhodnejšou. Táto lokalita má svoje výhody ale aj nevýhody, z ktorými som sa musela popasovať. Celkovo je pozemok výhodne umiestnený, vzhľadom k ostatným častiam Bratislavy (veľmi dobrý prístup do ostatných častí). V okolí sa nachádzajú aj MHD zastávky, ktoré boli pre môj návrh urbanizmu rozhodujúce. Vytvorený urbanizmus vytvoril nový súbor obytného komplexu bytových budov, kde boli vytvorené aj dostatočné plochy pre ihriská, oddych, relax. Pešie ťahy boli smerované do komplexu, kde bolo menší hluk z komunikácie. Z dôvodu, že lokalita je v okrajovej časti mesta a je v hlučnom prostredí som sa rozhodla riešiť bytový dom pre začínajúce mladé páry, mladých ľudí a rodinky, preto sa k tomu odvíjalo aj pôdorysné riešenie. Boli vytvorené jednopodlažné a mezonetové byty od 1-izbových až po 3-izbové. Tradičným spôsobom polyfunkčnej budovy je parter, kde sa nachádza občianska vybavenosť. Ale ja som sa rozhodla toto tradičné riešenie poňať netradične, a preto som zvolila budovu, kde budú funkcie rozdelené vertikálne. Budova rozdelená na dve časti -- Byty a Občianska vybavenosť, ktoré sú navzájom prepojené tak aby vytvárali jeden celok. Takéto riešenie sa už začína pomaly objavovať aj u nás. Do svojho návrhu som sa snažila priniesť niečo nové a netradičné aby sa môj návrh odlišoval niečím iným od ostatných návrhov.
Key words:
mezonetovými, netradične, jednopodlažné

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited