Jan 29, 2020   5:55 p.m. Gašpar
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. Zuzana Lacová
Identification number: 59113
University e-mail: zuzana.lacova [at] stuba.sk
 
3631V02  Theory and Structures of Buildings D-TKPS4
FCE D-TKPS4 den [year 4]
Doctoral type of study, full-time, attendance method form
4th year of study

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Publications     Placements     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Bachelor thesis
Thesis title:Flat house
Written by (author): Ing. Peter Horevaj
Department: Department of Building Structures (FCE)
Thesis supervisor: Ing. Zuzana Lacová
Opponent:Ing. Kamil Binek
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Bytový dom
Summary:Na tejto bakalárskej práci som riešil projekt bytového domu, ktorý sa nachádza na pozemku v Poprade na ulici Dlhé hony, sídlisko JUH III. V bakalárskej práci sa nachádza grafická časť. Táto časť obsahuje kompletnú výkresovú dokumentáciu. Ďalšou časťou je text v ktorom popisujem základné údaje o projekte a tiež jeho konštrukčné či materiálové riešenie. Rieši sa jeden samostatný objekt obdĺžnikového charakteru, ktorý má päť nadzemných a jedno podzemné podlažie. Na podzemnom podlaží sa nachádza parkovisko pre celý objekt a taktiež jeden menší sklad. Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádza vstup do budovy, sklad, miestnosť pre upratovačku, šestnásť kobiek, kotolňa a dva priestory na prenájom so samostatným vstupom, vlastnými skladmi a hygienickým zázemím. Ďalšie štyri nadzemné podlažia sú typické. Na každom tomto podlaží sa nachádzajú štyri bytové jednotky, s ktorých dva byty sú dvojizbové a ďalšie dva trojizbové. Trojizbové byty majú kvôli vyššiemu štandardu aj vlastný balkón z výhľadom na Tatry. Celý objekt je postavený na železobetónovej doske. Nosné steny, stropy a stĺpy sú vyhotovené zo železobetónu, deliaca stena medzi jednotlivými bytmi je z akustických tvárnic Porotherm 30 AKU. Deliace priečky v jednotlivých bytoch sú od firmy Ytong konkrétne Ytong Silka S12-1400 PD 150. Strecha objektu je riešená ako jednoplášťová nepochôdzna. Na zateplenie objektu je navrhnutý kontaktný zatepľovací systém. Z hľadiska architektúry tento objekt svojim výzorom zapadá do vybranej lokality a tak nevzbudzuje zbytočnú pozornosť.
Key words:bytový dom, typické podlažie, polyfunkcia

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited