Jul 18, 2019   11:42 a.m. Kamila
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Identification number: 774
University e-mail: imrich.mikolai [at] stuba.sk
University e-mail: imrich.imrich [at] stuba.sk
University e-mail: imrich_mikolai [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Department of Building Structures (FCE)
 
External colleague - Ústav integrovanej bezpečnosti (MTF)

Contacts     Lesson     Publications     Bodies     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Family winery – production of wine
Written by (author): Ing. Anita Mészárosová
Department: Department of Building Structures (FCE)
Thesis supervisor: doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Opponent:Ing. Ján Tkáč, PhD.
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Rodinná farma - výroba vína
Summary:Cieľom diplomovej práce bolo vypracovanie realizačného projektu rodinnej farmy- výroba vína. Práca pozostáva z technickej správy, grafickej časti v podobe výkresov a príloh ako sú otvorové konštrukcie na typickom podlaží, výpisy niektorých výrobkov a celkové tepelnotechnické posúdenia podľa platných noriem. Navrhnutá novostavba je situovaná v dedine Limbach v okrese Pezinok. Obec je známa hlavne svojou produkciou vína. Ide o samostatne stojaci objekt nachádzajúci sa na pozemku medzi vinicami. Vinárstvo je vybavené modernou technológiou na výrobu vína a samozrejme aj s možnosťou degustácie a zároveň aj uchovania vzácnejších fliaš vo vínnom trezore. Celá stavba sa skladá z dvoch nadzemných a z jedného podzemného podlažia. Výroba kvalitného vína prebieha v dvoch úrovniach na 1.NP a 1.PP. Konečný produkt sa dá vychutnať vo vínnej pivnici v 1.PP alebo v degustačnej miestnosti na 1.NP. a zakúpiť sa dá vo vinotéke na 1.NP pri vchode do budovy. Druhé nadzemné podlažie sa člení na pohotovostnú bytovú jednotku a administratívnu časť s krásnym výhľadom na vínnu révu. Príjazdová komunikácia je riešená z prednej časti objektu. Parkovacie státia pre návštevníkov sú navrhnuté v dvoch úrovniach na svahovitom teréne s jednosmernou komunikáciou. Zaujímavosťou budovy je, že napriek svojej vyššej výške nepôsobí rušivo na malebné okolie.
Key words:projektová dokumentácia, výroba vína, rodinná farma, víno, vinice

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited