Jul 24, 2019   7:15 a.m. Vladimír
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Identification number: 774
University e-mail: imrich.mikolai [at] stuba.sk
University e-mail: imrich.imrich [at] stuba.sk
University e-mail: imrich_mikolai [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Department of Building Structures (FCE)
 
External colleague - Ústav integrovanej bezpečnosti (MTF)

Contacts     Lesson     Publications     Bodies     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Bachelor thesis
Thesis title:Residential House
Written by (author): Ing. Juraj Kobza
Department: Department of Building Structures (FCE)
Thesis supervisor: doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Opponent:Ing. Ján Tkáč, PhD.
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Bytový dom
Summary:Zadaním bakalárskej práce bolo riešenie projektu na realizáciu stavby bytového domu. Tento som umiestnil na voľné priestranstvo na ulici Hviezdoslavova v obci Šenkvice, kde sa vhodne architektonicky začlení do okolitej zástavby. Bytový dom s polyfunkciou je štvorpodlažný s plochou strechou. Vstup do budovy je riešený dvomi hlavnými vstupmi orientovanými z juhovýchodnej strany (jeden do predajne, druhý do bytovej časti). Vjazd do garáží je riešený zo severovýchodnej strany pozemku a napája sa na ulicu Družstevná. V časti polyfunkcie (na prízemí) sa nachádza priestor na prenájom s priestorom so zariadením sanity. Na prvom nadzemnom podlaží bytovej časti sa nachádzajú neverejné priestory slúžiace pre majiteľov bytov a to fitnes, biliard, kočikáreň, práčovňa. Typické podlažie, opakujúce sa na nasledujúcich dvoch poschodiach sa skladá z dvoch nadštandardných bytov, v ktorých sa nachádzajú: obývacia izba prepojená s jedálenskou časťou a kuchyňou, spálňa rodičov a dve detské izby. Súčasťou bytov je komora, technická miestnosť, sklad, šatník, kúpeľňa s wc. Tieto byty majú priestranné balkóny. Vzhľadom k nadštandardu bytov sú riešené samostatné wc pre návštevy. Preto súkromná časť bytu ostane nedotknutá a plne funkčná aj počas návštev či osláv bez narušenia súkromia. Bytový dom je navrhnutý zo systému keramických murovacích tvaroviek (POROTHERM) tak, aby spĺňal statické aj hygienické normy. Dodržané sú požiadavky z hľadiska teplotného a vlhkostného režimu, zaručuje dostatočné osvetlenie i zvukovú pohodu. Dodržané sú taktiež protipožiarne požiadavky -- navrhnuté vhodné nosné i otvorové konštrukcie, hasiace zariadenie i únikové cesty. Projekt nerieši parkovanie a kontajnerové státie pre komunálny odpad vzhľadom ku skutočnosti, že parkovacie plochy a kontajnerové stanovište je vybudované. Okolie bytového domu je upravené sadovými úpravami, ktoré obsahujú trávnik, nízke kroviny a vzrastlé stromy. Súčasťou upraveného okolia je fontána. Bytový dom je v celej svojej koncepcii riešený ako nadštandardný a navrhnutý tak, aby sa vhodne začlenil do okolitého priestoru a ponúkol priestor pre príjemné a kvalitné bývanie či podnikanie.
Key words:Bytový dom, Záverečná práca, Výkresy


Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited