Jul 24, 2019   2:09 a.m. Vladimír
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Identification number: 774
University e-mail: imrich.mikolai [at] stuba.sk
University e-mail: imrich.imrich [at] stuba.sk
University e-mail: imrich_mikolai [at] stuba.sk
 
Docent CSc.,PhD. - Department of Building Structures (FCE)
 
External colleague - Ústav integrovanej bezpečnosti (MTF)

Contacts     Lesson     Publications     Bodies     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Family farm-riding area
Written by (author): Ing. Emília Obrtáčová
Department: Department of Building Structures (FCE)
Thesis supervisor: doc. Ing. Imrich Mikolai, PhD.
Opponent:Ing. Ján Tkáč, PhD.
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Rodinná farma - jazdecký areál
Summary:Rodinná farma na chov jazdeckých koní slúži pre aktívny oddych a rekreáciu pre ľudí, ktorý majú radi jazdenie na koni a tiež pre ľudí, ktorý by sa to chceli naučiť. Areál rodinnej farmy obsahuje niekoľko objektov. Hlavným objektom je stajňa na ustajnenie pre 38 koní. Vybavenie stajne je riešené tak, aby starostlivosť o kone bola na jednom miestne, od stravy až po čistenie a ošetrovanie koní. Preto sa v objekte stajne nachádzajú aj miestnosti pre ošetrovateľov a personál. Na jazdenie v nepriaznivom počasí a v zimnom období slúži krytá jazdiareň. Nie je vybavené na súťaže, ale pevná ohrada poskytuje divákom dostatočnú ochranu pred zvieratami. Na ubytovanie hostí slúži hotel. Je rozdelený na dve časti, ktoré sú spojené atypickou strednou časťou, v ktorej sa nachádza vstupná hala, recepcia, reštaurácia a kuchyňa. V prvej jednoduchšej z častí sú ubytovaní zájazdoví hostia a deti zo školy v prírode. V druhej luxusnejšie vybavenej časti sú ubytovaní jednotliví hostia a rodiny. Hotel poskytuje aj služby ako wellness štúdio. Pre hostí sú určené aj spoločenské miestnosti. Hotelová časť školy v prírode má vlastnú jedáleň a pre hostí hotela slúži reštaurácia na 2. nadzemnom podlaží spojovacej časti. Na teoretickú výuku jazdenia je určená klubovňa. Nachádza sa medzi hotelom a stajňou a obsahuje šatne, učebňu a spoločenskú miestnosť.
Key words:turistika, jazdenie, kone


Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited