Jan 23, 2020   0:59 a.m. Miloš
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

prof. Ing. Jozef Hraška, PhD.
Identification number: 899
University e-mail: jozef.hraska [at] stuba.sk
 
Profesor CSc.,PhD. - Department of Building Structures (FCE)

Contacts     Lesson     Projects     Publications     
Bodies     Supervised theses     Conferences     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Mountain hotel
Written by (author): Ing. Michala Simondelová
Department: Department of Building Structures (FCE)
Thesis supervisor: prof. Ing. Jozef Hraška, PhD.
Opponent:Ing. Alexander Elek
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Horský hotel
Summary:Diplomová práca predstavuje komplexné riešenie k realizačnému projektu stavby. Cieľom práce je vytvoriť návrh, ktorý bude v sebe spájať ako konštrukčné, tak realizačné riešenie stavby. Predmetom práce je Horský wellness hotel nachádzajúci sa v katastri obce Terchová v Žilinskom kraji. Návrh musí spĺňať všetky požiadavky podľa platných noriem z hľadiska architektonického a statického. Samotný objekt pozostáva z dvoch dilatačných celkov tvorených z časti slúžiacej na ubytovanie a stravovanie, v druhej časti sa nachádza rekreačná časť s wellnessom. Ubytovacia časť pozostáva z 1.podzemného podlažia (ďalej len PP) kde sa nachádza technologické zázemie pre budovy, lyžiareň pre uskladnenie lyžiarskeho náčinia pre hostí v zimnom období, sklady na prádlo a iné veci. V 1.nadzemnom podlaží (ďalej len NP) nájdeme hlavný vstup vedúci cez recepciu do reštaurácie, ktorá má vlastnú kuchyňu. Pri recepcii sa nachádza centrálne hlavné schodisko vedúce do ďalších podlaží. Nachádza sa tu aj ubytovacia časť pre hostí a tiež služobný byt, ktorý je dostupný z kancelárie pre personál. V 2.NP nájdeme tiež ubytovaciu časť a konferenčnú miestnosť a napojenie na wellness časť cez recepciu vedúcu do fitnes centra. Samozrejmosťou na každom podlaží je hygienické zázemie. V ďalšom nadzemnom podlaží je situované už výlučne iba ubytovanie pre hostí. Wellness časť pozostáva z podzemného podlažia tu sa nachádza saunový svet, bazénová technika. V 1.NP je bazén a sprchy. Wellness má samostatne oddelený vstup od prevádzky hotela aby mohlo slúžiť aj neubytovaným hosťom. V 2. NP sa nachádza fitnes centrum a posedenie pre hostí s výhľadom na bazénovú časť. Budova je priamo napojená na inžinierske siete. Samotný objekt sa nachádza v lesnom prostredí, čo vyvoláva priame spojenie s prírodou. K objektu vedie asfaltová komunikácia. Okolie objektu je upravené a prispôsobené prostrediu tak aby nenarúšalo oblasť a vytvorilo s ním súhru. Na pozemku je tiež vytvorený priestor na komunálny odpad.
Key words:Hotel, Ubytovanie, Wellness

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited