14. 8. 2020  7:13 Mojmír
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Lukáš Šíp, PhD.
Identifikačné číslo: 29145
Univerzitný e-mail: lukas.sip [at] stuba.sk
 

     Absolvent
     
     
     
     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Revitalizácia areálu Matador
Autor:
Ing. arch. Lucia Miková
Pracovisko:
Ústav ekologickej a experimentálnej architektúry (FA)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:
Revitalizácia areálu Matador
Abstrakt:
Cieľom projektu diplomovej práce je návrh hotela v juhozápadnej časti Petržalky, v blízkosti areálu Matador. Lokalita má veľmi dobrú pozíciu v rámci napojenia na diaľničné úseky - smer Viedeň, Brno, Budapešť, Žilina. V okolí sa nachádza železničná stanica a známa výšková dominanta okolia Vienna Gate. Urbanistické riešenie bolo navrhnuté na základe požiadaviek územného plánu s ohľadom na hmotové tvarovanie tak, aby nedochádzalo k tieneniu jednotlivých budov a aby sa štruktúra začlenila do existujúceho územia, čím sa obnoví chátrajúce "hnedé územie" Petržalky. Funkcia objektu sa odvíjala z predchádzajúceho urbanistického riešenia celého areálu a analýz okolia. Vytvorením novej zóny má konferenčný hotel ideálne umiestnenie. Dopravné napojenie, vybavenosť, voľno časové aktivity v okolí a samotná výšková hmota, ktorá ponúka v najvyšších podlažiach zaujímavý výhľad na centrum mesta. To sa prejavilo aj na vzhľade objektu. Hotel disponuje tromi konferenčnými miestnosťami, a tromi rokovacími miestnosťami, hotelovou reštauráciou a samostatnou reštauráciou, ktorá by sa prenajímala pre akcie spojené s konferenciou. Netradičný tvar izieb a kaviareň na najvyššom podlaží sú charakteristickou črtou objektu.
Kľúčové slová:Tvarovanie, Výhľad, Hnedé územie

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene