2. 6. 2020  6:39 Xénia
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Identifikační číslo: 3546
Univerzitní e-mail: pavol.korcek [at] stuba.sk
 
Odborný asistent CSc.,PhD. - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
 
Externí spolupracovník - Ústav architektúry občianskych budov (FA)
Externí spolupracovník - Stavebná fakulta (STU)

     
     
Publikace
     
Vedené práce
     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Bakalářská práce
Název práce:
Rezidencia veľvyslanca
Autor: Bc. Nikola Danková
Pracoviště:
Vedoucí práce:
Ing. arch. Pavol Korček, PhD.
Oponent:
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:
Rezidencia veľvyslanca
Abstrakt:
Tému rezidencia veľvyslanca som si vybrala hlavne pre zadanie, ktoré obsahovalo spojenie občianskej vybavenosti (konzulárneho úradu) a obytnej funkcie. Tiež kôli zadanej lokalite v centre Bratislavy. Zo zadania vyplynulo, že je potrebné vytvoriť lukratívne a atraktívne bývanie pre veľvyslanca a vhodne túto obytnú časť prepojiť s reprezentačnou časťou a s malým konzulárnym úradom. Zároveň bolo dôležité navrhnúť vhodný a reprezentačný nástup do budovy a tiež reprezentačnú záhradu. Najťažšie bolo navrhnúť dispozíciu tak, aby bola funkčná a aby sa tri navrhované funkcie nevhodne nekrižovali. Vchody do budovy bolo potrebné tiež oddeliť a zvýrazniť nástup do reprezentačnej časti a konzulárneho úradu. Všetky tri funkcie som sa rozhodla vložiť do jedného objektu, ktorý som sa snažila tvarovať tak, aby som docielila čo najlepšiu orientáciu jednotlivých funkcií na svetové strany. Súkromný byt veľvyslanca je prevádzkovo úplne oddelený a všetky jeho obytné miestnosti sú orientované na západ. Reprezentačná časť a konzulárny úrad sú orientované prevažne na sever a vhodne prepojené s reprezentačnou záhradou. Objekt má dve nadzemné podlažia a jedno podzemné. Z architektonického a estetického hľadiska som rešpektovala okolie a snažila sa navrhnúť prísnu a reprezentačnú fasádu.
Klíčová slova:
rezidencia, konzulárny úrad, reprezentačné priestory

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně