Apr 6, 2020   2:32 p.m. Irena
Academic information system

Persons at STU


This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identification number: 422
University e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Institute of Interior and Exhibition Design (FA)

Contacts     Graduate     Lesson     Final thesis     
Projects     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:Library Meditech, Bratislava - Interior
Written by (author): Ing. arch. Lenka Petrášová
Department: Institute of Interior and Exhibition Design (FA)
Thesis supervisor: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Opponent:Ing. arch. Katarína Paškanová
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Knižnica Meditech, Bratislava - Interiér
Summary:Pri riešení mojej diplomovej práce som vychádzala z preddiplomového projektu s témou ,,Knižnica Meditech s administratívou". Objekt sa nachádza na Špitálskej ulici v Bratislave. V blízkosti sa nachádza niekoľko vysokých škôl, najmä Slovenská technická univerzita a lekárska fakulta Univerzity Komenského. Práve táto centrálna poloha s dobrým napojením na MHD a blízkosť vysokých škôl ma inšpirovala pre výber témy diplomovej práce. Mojím zámerom bolo vytvoriť miesto pre rozvoj štúdia a najmä dostupnosť podkladov pre toto štúdium. Nakoľko najbližšie takéto centrum sa nachádza až na Patrónke, tak som chcela vytvoriť tzv. ,,pobočku" Centru vedecko-technických informácií, aby ho študenti mali hneď po ruke a nemuseli cestovať. Pri navrhovaní som sa snažila vytvoriť dispozičné riešenie tak, aby sa nekrížili prevádzky knižnice a administratívy. V diplomovom projekte som sa bližšie zaoberala práve prvým nadzemným podlažím - parterom, kde značenie v podlahe hneď nasmeruje do jednotlivých častí objektu. Ústredným motívom riešenej časti je krivka EKG, ktorá je spoločným faktorom ako pre lekárov, tak aj pre architektov či stavbárov. Lekári dávajú život ľuďom a architekti zase budovám a zároveň zabezpečujú vhodné podmienky pre život. Táto krivka postupne prechádza celým podlažím od kníhkupectva, informačného pultu a časti multimédií. No najmä sa objavuje vo výklade. Na krivku som použila červenú farbu, keďže stimuluje krvný obeh, podporuje kreativitu a výkon a zároveň pôsobí proti únave čo je pri štúdiu dôležité. V kombinácii s neutrálnymi alebo archromatickými farbami pôsobí príjemne. Preto som červenú farbu zvolila ako doplnkovú a zároveň akcentujúcu. Inak vo väčšine interiéru ja použitá achromatická šedá a biela farba v kombinácii s drevom. Dôležitou súčasťou návrhu sú atypické prvky jednotlivých pultov, či už pokladničného pultu v kníhkupectve, informačného pultu alebo pracovných pultov v multimediálnej časti. Sú navrhnuté v rovnakom dizajne, avšak prispôsobené svojmu účelu. Cieľom mojej diplomovej práce bolo navrhnúť priestor, ktorý by pôsobil celistvo napriek tomu, že sa tam nachádzajú tri rôzne funkcie. Chcela som vytvoriť priestor ktorý by inšpiroval, podporoval kreativitu a vzdelávanie, ale aj miesto pre odpočinok a stretávanie sa s priateľmi.
Key words:kníhkupectvo, informácie, multimédiá

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited