6. 4. 2020  3:55 Irena
Akademický informačný systém

Ľudia na STU


Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Identifikačné číslo: 422
Univerzitný e-mail: katarina.moravkova [at] stuba.sk
 
Odborná asistentka CSc.,PhD. - Ústav interiéru a výstavníctva (FA)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Záverečná práca     
Projekty     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, Michalovce - interiér
Autor: Ing. arch. Adriana Mattová
Pracovisko: Ústav interiéru a výstavníctva (FA)
Vedúci práce: Ing. arch. Katarína Morávková, PhD.
Oponent:Ing. arch. Martin Hoza
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, Michalovce - interiér
Abstrakt:Pri riešení mojej diplomovej práce som vychádzala z preddiplomového projektu s témou Revitalizácia starej priemyselnej haly na showroom a kancelárske priestory. Spomínaná hala je situovaná v Michalovciach v centre bývalého priemyselného areálu na výrobu dlaždíc Kerko. V súčasnosti je hala bez funkcie v schátranom stave. V priemyselnom areáli sa nachádza viacero sídel spoločností, ktoré sa zaoberajú primárne predajom tovaru. V preddiplomovom projekte som sa snažila nájsť vhodnú funkciu, ktorá by bola vhodná do lokálnych podmienok. Po vypracovaní analýz lokality som sa nakoniec rozhodla situovať v hale showroom a kancelárske priestory komerčnej spoločnosti, ktorá má v priemyselnom areáli skladové priestory. Spoločnosť sa zaoberá predajom obkladov, dlažieb a laminátových podláh. Showroom je teda výlučne orientovaný na prezentáciu spomínaných skupín produktov. Celkovo je dispozícia haly rozdelená na veľkú halovú časť a pozdĺž nej umiestnené tri podlažia kancelárskych priestorov. V diplomovej práci sa venujem riešeniu interiéru halovej časti, v ktorej je umiestnený showroom a občasné kancelárske miesta. Interiér showroomu som sa snažila vyriešiť inak ako sú riešené klasické predajne s produktmi. V hale je vytvorený mikrourbanizmus, ktorý predstavuje deväť hmôt, v ktorých sú umiestnené jednotlivé funkcie, a to kóje so vzorkami, miestnosť virtuálnej reality, 3d návrhu pre zákazníkov, klientska zóna a kaviareň. Po obvode haly sú umiestnené prezentačné panely so vzorkami produktov. Interiér je riešený jednoducho, aby vynikli vystavené produkty.
Kľúčové slová:showroom, brownfield, mikrourbanizmus

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene