19. 9. 2020  7:47 Konštantín, pamätný deň - Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady
Akademický informační systém

Lidé na STU


Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. arch. Ľubomír Boháč
Identifikační číslo: 53607
Univerzitní e-mail: qbohac [at] stuba.sk
 
Externí spolupracovník - Fakulta architektúry a dizajnu (STU)

          Vedené práce
     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Bakalářská práce
Název práce:
Polyfunkčný bytový dom
Autor:
Pracoviště:
Vedoucí práce:
Oponent:
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Polyfunkčný bytový dom
Abstrakt:Mojou bakalárskou témou bol POLYFUNKČNÝ BYTOVÝ DOM, pre ktorú som si zvolila lokalitu, kde bude objekt navrhovaný. Z troch lokalít som si zvolila Galvániho ulicu, ktorá sa mi zdala byť pre mňa najvhodnejšou. Táto lokalita má svoje výhody ale aj nevýhody, z ktorými som sa musela popasovať. Celkovo je pozemok výhodne umiestnený, vzhľadom k ostatným častiam Bratislavy (veľmi dobrý prístup do ostatných častí). V okolí sa nachádzajú aj MHD zastávky, ktoré boli pre môj návrh urbanizmu rozhodujúce. Vytvorený urbanizmus vytvoril nový súbor obytného komplexu bytových budov, kde boli vytvorené aj dostatočné plochy pre ihriská, oddych, relax. Pešie ťahy boli smerované do komplexu, kde bolo menší hluk z komunikácie. Z dôvodu, že lokalita je v okrajovej časti mesta a je v hlučnom prostredí som sa rozhodla riešiť bytový dom pre začínajúce mladé páry, mladých ľudí a rodinky, preto sa k tomu odvíjalo aj pôdorysné riešenie. Boli vytvorené jednopodlažné a mezonetové byty od 1-izbových až po 3-izbové. Tradičným spôsobom polyfunkčnej budovy je parter, kde sa nachádza občianska vybavenosť. Ale ja som sa rozhodla toto tradičné riešenie poňať netradične, a preto som zvolila budovu, kde budú funkcie rozdelené vertikálne. Budova rozdelená na dve časti -- Byty a Občianska vybavenosť, ktoré sú navzájom prepojené tak aby vytvárali jeden celok. Takéto riešenie sa už začína pomaly objavovať aj u nás. Do svojho návrhu som sa snažila priniesť niečo nové a netradičné aby sa môj návrh odlišoval niečím iným od ostatných návrhov.
Klíčová slova:mezonetovými, netradične, jednopodlažné

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně