Oct 31, 2020   3:25 p.m. Aurélia, pamätný deň - Deň reformácie
Academic information system

Final theses


Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis:
Diploma thesis
Thesis title:
Gallery of Modern Arts Bratislava Petržalka
Written by (author):
Department:
Thesis supervisor:
Opponent:
Ing. arch. Michal Bogár
Final thesis progress:
Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:
Galéria moderného umenia Bratislava Petržalka
Summary:
Diplomová práca sa zaoberá vytvorením novej galérie moderného umenia. Objekt sa nachádza na ostrove v novej mestskej časti Bratislavy, južne od dnešnej Petržalky a severne od Jaroviec. Túto mestskú časť som navrhol v preddiplomovej práci. Ostrov na ktorom je galéria umiestnená je mostom prepojený s centrom tejto mestskej časti. Táto poloha návrh motivovala snahou o vytvorenie galérie, ktorá dá priestor aj prírode a stane sa tak súčasťou ostrovného parku kam môžu prísť ľudia za umením ako aj rekreáciou. Z tohto dôvodu je prevažná časť galérie navrhovaná v podzemí. Na povrchu sa nachádza len niekoľko objektov z ktorých niektoré sú prepojené s jej podzemnou časťou. Kombináciou podzemného priestoru a solitérnych nadzemných objektov vznikla možnosť prístupu do galérie z parku a naopak na viacerých miestach ostrova. Umelecké diela sú okrem expozičných priestorov vystavené aj v parku medzi stromami a objektami. Galéria zahŕňa okrem hlavnej expozičnej funkcie aj doplnkové spoločenské, stravovacie, voľnočasové a iné funkcie. Kontakt s denným svetlom nie je možný len v nadzemných priestoroch, ale tiež v podzemí vďaka viacerým svetlíkom tvarujúcim podzemné labyrintovo usporiadané priestory. Návrh pracuje aj s vodou, ktorou je celá galéria obklopená. Napríklad prostredníctvom kukátok na vodu, ktoré umožňujú kontakt s vodou a denným svetlom z podzemných priestorov, kaviarne s presklennou stenou, ktorá je tiež vo veľkej blízkosti vody alebo prostredníctvom vodou prekrytého vstupného priestoru.
Key words:
príroda, ostrov, galéria

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited