Dec 9, 2019   8:04 a.m. Izabela
Academic information system

Final theses


Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Bachelor thesis
Thesis title:present for a good friend
Written by (author): Mgr. art. Barbara Baxová
Department: Institute of Design (FA)
Thesis supervisor: doc. akad. soch. Peter Humaj
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Dar pre dobrého priateľa
Summary:V tejto bakalárskej práci opisujem dar, ktorý je určený pre konkrétnu zahraničnú osobu. Je založený na tom, že ju už niekoľko rokov obdivujem, je mojou súčasťou, niečo ako dobrý priateľ alebo rodina, aj keď čisto metaforicky. Viem o ňom veľmi veľa a tým pádom si mu dovoľujem darovať dar, ktorý by mu pripomínal niekoľkokrát navštívené Slovensko. Rozoberám, prečo som si vybrala ako svoj dar pre neho svätý ruženec, symboliku Slovenska, ktorá sa tiahne od skorých vekov, čias, keď sa o Slovenskej republike ešte vôbec nedalo hovoriť, ale umelecká a remeselná tvorba na našom území hrala dôležitú úlohu. Ďalej opisujem jednotlivé časti, ktoré som navrhla špeciálne pre jeho osobu, ale v širšom kontexte sa dajú použiť aj pre niekoho iného v prípade vyrobenia pár kusov s venovaním a signatúrou od autora. Ide o ručnú precíznu prácu, preto sa tu nachádza takisto popis materiálu na výrobu, prečo práve jeho použitie, praktické a ergonomické riešenie, technická dokumentácia a samotná výroba výrobku. Takisto sa tu nachádzajú skice, prvotné riešenia a výsledná práca, ktorá je zdokumentovaná pomocou vizualizácií, fotografií a plagátu.
Key words:ruženec, dar, Slovensko

Current level of public release
 
access to digital copies of seminar papers and theses on-line via Internet with no restrictions, incl. the right to provide sub-lincence to a third person for study, scientific, educational and information purposes.


Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment formFinal thesis

Parts of thesis with postponed release:

Reviews for final thesis unlimited