Apr 3, 2020   8:08 p.m. Richard
Academic information system

Final theses


Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Diploma thesis
Thesis title:The multifunctional center "Vajnorská", Bratislava
Written by (author): Ing. arch. Viera Drozdeková
Department: Institute of Architectural Constructions and Civil Engineering Structures (FA)
Thesis supervisor: doc. Ing. arch. Marína Heliová, CSc.
Opponent:Ing. arch. Peter Bauer
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:Multifunkčné centrum "Vajnorská", Bratislava
Summary:Témou mojej diplomovej práce je Multifunkčné centrum "Vajnorská" v Novom Meste, v Bratislave. Pozemok je ohraničený významnou komunikáciou, Vajnorskou cestou a Odborárskou ulicou, ktorá spája Vajnorskú cestu s Račianskou. Obe komunikácie sa napájajú na výpadovky z Bratislavy, ale smerujú tiež do centra mesta. Pri Vajnorskej ceste sa v blízkosti územia nachádza nákupné centrum Polus a výškové administratívne budovy. Neďaleko je jazero Kuchajda, ktoré je využívané na oddych a športové aktivity. Multifunkčné centrum pozostáva z troch budov ,kde každá ma inú funkciu, spolu sú prepojené prekrytými prechodmi v 2.NP. V komplexe budov sa nachádza budova prenajímateľných výrobných priestorov spojená s predajom a obchodnými priestormi. Výrobná budova je spojená s budovou reštaurácie a kaviarne a tá je prechodom spojená s administratívnou budovou. Administratívna budova tvorí výškový akcent komplexu zvyšné dve budovy výškovo zapadajú do okolia. Administratívna budova vytvára aj orientačný bod z Odborárskej ulice ktorá sa napája na Vajnorskú ulicu. Multifunkčné centrum som zasadila do územia bývalej Dimitrovky pre historickú súvislosť tohto územia s výrobnou funkciou a zároveň som chcela zapojiť malé výrobné priestory nenáročné na zásobovanie a hluk do centra mesta. Zatraktívnila som výrobu prepojením na predajné priestory a gastronómiu. Čím som chcela poukázať, že výroba nemusí byť vždy spájaná a hlukom veľkými priestormi a situovaním na okraji mesta.
Key words:výroba, obchod , administratíva

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited